AKTUALNOŚCI:

Dni otwarte

12 Maj 2009
27 kwietnia 2009 do naszej szkoły przybyli gimnazjaliści aby zapoznać się z ofertą edukacyjną i zobaczyć szkołę „od środka”.  W czasie pobytu w murach naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia fragmentów Gali Europejskiej przygotowanej przez młodzież, kibicować w zawodach zmiany koła na czas oraz jazdy samochodem z kierownicą po prawej stronie. Zmęczeni zregenerowali swoje siły bigosem w szkolnej stołówce.

Mamy nadzieję, że część z nich swoją przyszłość edukacyjną zwiąże z naszą szkołą.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom gimnazjów, którzy umożliwili uczniom wizytę w naszej szkole w czasie Dni Otwartych.
GALERIA - Dni otwarte

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS CASTROL

12 Maj 2009
WIELKI FINAŁ II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MOTORYZAYJNEGO CASTROL PROFESSIONAL ACADEMY odbył się 25.04.2009 r. w warszawskim salonie Volkswagena Auto Viva, gdzie 6 najlepszych zespołów mechaniki pojazdowej walczyło o zaszczytny tytuł najlepszego zespołu w Polsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV TMb – Michał Dąbrowski, Krzyżanek Marcin i Jodłowski Marcin. Opiekunem drużyny był pan Andrzej Pietrzak.
 Zwycięską okazała się ekipa nr 1 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie. Uczniowie ci wywalczyli indeksy na Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej. Nasza drużyna zajęła zaszczytne drugie miejsce, zdobywając nagrody w postaci laptopów i po 3.5 tysiąca złotych dla każdego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z naszej szkoły będzie więcej drużyn, wszak nagrody są zachęcające do udziału w olimpiadzie.
więcej...

Anielin

12 Maj 2009W niedzielę 26 kwietnia 2009 roku, podobnie jak w latach poprzednich, grupa uczniów kl I wraz z opiekunami: Urszulą Wilkołazką, Barbarą Długoszek, Tomaszem Stoczkowskim, Wiesławem Olechem, uczestniczyła w uroczystych obchodach 69  rocznicy śmierci Majora Henryka Dobrzańskiego Hubala w Anielinie. Patronat honorowy nad obchodami przyjeli Ryszard Kaczorowski - były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. dyw. prof. Tadeusz Płoski, Ordynariusz Diecezji Radomskiej bp Zygmunt Zimowski oraz Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska.
więcej...

Pożegnanie maturzystów

12 Maj 2009
Wszystko się kończy i wszystko przemija,

I sen się kończy i cudowne marzenia,

Lecz jest coś w życiu, co nigdy nie mija

A tym są miłe wspomnienia!
więcej...

III etap konkursu - Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy

12 Maj 2009
19 uczniów z 11 szkół średnich wzięło udział w 3 etapie konkursu "Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy". To ci, którzy w poprzednich etapach osiągnęli najlepsze wyniki, do pierwszego zgłosiło się 3 tysiące uczniów ze 107 szkół. Celem konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie i Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej jest kształtowanie u uczniów aktywnej postawy wobec życia osobistego i zawodowego. Uczniowie wyrabiają w sobie umiejętności poznawania siebie i oceniania swoich możliwości psychofizycznych w celu znalezienia pracy lub podjęcia działalności gospodarczej. Komisja konkursowa oceniała wg jednolitego arkusza, prezentacje uczestników na wylosowane stanowisko pracy. Pierwsze miejsce z sumą punktów 157,6 zajęła uczennica III L.O. im. Unii Lubelskiej - Marta Sadowska. Drugie miejsce z sumą punktów 146,5 zajęła uczennica II L.O. im. Jana Hetmana Zamoyskiego w Lublinie - Paulina Admaczyk. Trzecie miejsce z sumą punktów 133 zajęła uczennica Liceum profilowanego z Zespołu Szkół Zawodowych w Bychawie - Małgorzata Ciołek. Serdecznie gratulujemy.
więcej...

Otwarcie sali egzaminacyjnej

12 Maj 2009

W dniu 7.04.09 odbyło się uroczyste otwarcie II działu samochodów na warsztatach szkolnych. Nasza szkoła jako jedyna z nielicznych w województwie lubelskim jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla klasy III ZSZ w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Standardy wymagają, że ośrodek egzaminujący musi być wyposażony w dwa duże działy naprawcze, na których zainstalowane jest po trzy podnośniki samochodowe. Ze względu na wymogi egzaminacyjne trzeba było przeprowadzić remont II działu naprawy samochodów. Na dziale zamontowano trzy podnośniki nożycowe, wymieniono bramy wjazdowe, na ścianach i podłodze położono płytki ceramiczne. Dzięki temu, że szkoła została zakwalifikowana jako ośrodek egzaminacyjny stało się to możliwe uzyskanie pomocy ze strony Unii Europejskiej w postaci trzech nowych podnośników samochodowych.

GALERIA - Otwarcie sali egzaminacyjnej

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl