AKTUALNOŚCI:

Wyjazd na lodowisko

18 Grudzień 2008
 

      Grupa uczniów zainteresowanych sportami zimowymi z opiekunkami panią Katarzyną Macjejczyk i panią Barbarą Długoszek odwiedziła - ICEMANIA - muzyczne centrum rozrywki zimowej w Lublinie. Jest to nowoczesne lodowisko w centrum miasta, zadaszone, pełnowymiarowe o powierzchni 30 m x 60 m. Na terenie lodowiska dostępna jest doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętu - pełen asortyment łyżew we wszystkich rozmiarach . Odpocząć można w strefie ciepła w ICE Clubie, regenerując siły wyśmienitą gorącą czekoladą i ciachem. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i czekają na kolejny wyjazd.
GALERIA - Icemania

Wigilijne Dzieło Pomocy

18 Grudzień 2008
,,Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji,

kiedy będzie potrzebował  czyjejś pomocy.

Nie bądźmy obojętni…’’


W dniach 15-19 grudnia 2008 roku w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny połączony z loterią  fantową, w której można było stać się szczęśliwym posiadaczem ozdób, stroików świątecznychoraz maskotek. Akcja została zorganizowana przez szkolne Koło Caritas. Cieszyła się dużym zainteresowaniem co świadczy o tym, że młodzież nie jest obojętna na los drugiego człowieka. Uzyskaną  kwotę: 290 PLN - przeznaczono na cel charytatywny, jakim jest  pomoc dla chorego Jasia.
więcej...

Konkurs WSPA

12 Grudzień 2008
VIII EDYCJA WOJEWÓDZKA KONKURSU -
,,PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ NA RYNKU PRACY’’
 
 Organizatorami konkursu są: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej. Celem głównym projektu jest kształtowanie u uczniów aktywnej postawy wobec życia osobistego i zawodowego, wyrobienie umiejętności poznawania siebie i oceniania swoich możliwości psychofizycznych oraz rozwijanie umiejętności niezbędnych do skutecznego znalezienia pracy lub podjęcia działalności gospodarczej. Tematyka konkursu: rynek pracy, poszukiwanie pracy, planowanie kariery zawodowej, gospodarka rynkowa, Unia Europejska.
Organizacja konkursu:
 - I etap –eliminacje szkolne - 19 lutego 2009 r
 - II etap-odbędzie się w WSPA - 23 marca 2009r
 - III etap-odbędzie się w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej - 6 kwietnia 2009r
Główna nagroda: NOTEBOOK!!!!!
WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O KONTAKT z paniami:
Moniką Stanicką i Urszulą Wilkołazką.

Szopka

12 Grudzień 2008
,,W żłobie leży, któż pobieży
Kolędować małemu
Jezusowi Chrystusowi
Dziś nam narodzonemu ...
’’

               Szopka bożonarodzeniowa to makieta przedstawiająca wnętrze stajni betlejemskiej w noc, podczas której narodził się Jezus Chrystus. Szopka bywa wykonywana jako miniatura, a także jako konstrukcja rzeczywistej wielkości. Może mieć ona formę jaskini lub groty, ale najczęściej przedstawiona jest w formie stajenki. W każdej szopce znajduje się mały Jezus, Maryja oraz Józef, elementami szopki są także postaci Trzech Króli, pasterzy, a także bydło i owce, Gwiazda Betlejemska, anioły. Uczniowie klasy II TM, wykonali szopkę bożonarodzeniową. Zgodnie ze szkolną tradycją szopka została ustawiona na parterze, w miejscu widocznym dla każdego, kto wchodzi do budynku naszej szkoły. W tle szopki słychać dźwięki kolęd, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl