AKTUALNOŚCI:

Mikołajki

10 Grudzień 2009
’’Gdy gwiazda zabłyśnie na niebie,On z workiem prezentów jedzie już do Ciebie.’’Jak to bywa od wieków 6 grudnia św. Mikołaj przybył do naszej szkoły !!!!!!!!Przybył do nas z daleka…..aż z Rovaniemi. Pisane przez dzieci przed każdymi świętami Bożego Narodzenia listy do św. Mikołaja, Santa Claus czy Dziadka Mroza często trafiają właśnie do urzędu pocztowego w Rovaniemi (ściślej: do urzędu w zbudowanej w 1985 dla turystów "wiosce św.Mikołaja",FIN-96930 Napapiiri).Władze miasta skwapliwie podtrzymują legendę, że to właśnie stąd wyruszają sanie zaprzężone w renifery, wypełnione prezentami...  .

Listy z życzeniami do świętego Mikołaja dzieci mogą wysyłać na adresy dwóch urzędów pocztowych: 

*Drøbak w południowej Norwegii:Julenissen’s Postkontor, Torget 4,1440 Drøbak, Norwegia
 *Rovaniemi w Finlandii: Santa Claus, Arctic Circle, 96930 Rovaniemi, Finlandia.

Jeżeli byliście grzeczni cały rok-piszcie listy do ŚW MIKOŁAJA!!!

GALERIA - Mikołaj w szkole

Powiatowa licealiada w halowej piłce nożnej.

23 Listopad 2009
18.11.2009r w Zespole Szkół im. Ks. A. Kwiatkowskiego Bychawie zostały rozegrane eliminacje w halowej piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowali: Jacek Głazik, Sławomir Klimek, Karol Żak, Ernest Korba, Przemysław Sękowski, Piotr Szafranek, Kulig Adam, Wójcik Rafał Jan Wiechnik i Rafał Wereski.

Loteria Fantowa

18 Listopad 2009
W dniach 12.11.09 – 13.11. 2009r odbyła się loteria fantowa, z której dochód 239 zł 31 gr przeznaczono na zakup sprzętu do siłowni.

Loterię z inicjatywy nauczycielek wychowania fizycznego Pani Katarzyny Maciejczyk i Joanny Mendykowskiej zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski kierowany przez panią Agnieszkę Siek. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli, a wygrać można było między innymi: maskotki, książki, kosmetyki, bibeloty, torby, plecaki, płyty z muzyką z filmami DVD biżuterię i wiele innych.

Dziękujemy za włączenie się w tę akcję zarówno tym, którzy kupowali losy, jak i tym, którzy podarowali fanty.


GALERIA - Loteria fantowa

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

14 Listopad 2009
Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym indywidualnie odbyła się 27.10.2009r
w Piotrowicach.
Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów w kategorii dziewcząt i chłopców. Najwyższe miejsce w powiecie – II , zajęła Marlena Dryla uczennica klasy III LP e , awansując do Rejonowej Licealiady.
 
Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym drużynowo odbyła się 09.11.2009r
 w Piotrowicach.
Szkołę naszą reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Marlena Dryla i Marzena Sowa , a chłopców Paweł Michalczyk i Paweł Rzucidło. W klasyfikacji końcowej drużyna chłopców zajęła V miejsce , zaś drużyna dziewcząt I miejsce awansując do rejonowej Licealiady, która odbędzie się w styczniu w Kocudze.
Serdecznie gratulujemy wygranej i awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Święto Odzyskania Niepodległości

10 Listopad 2009
Święto Odzyskania Niepodległości - Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku , po 123 latach zaborów, niepodległości.

W XVIII w. silna niegdyś Rzeczpospolita zaczęła się chylić ku upadkowi co doprowadziło do trzech rozbiorów Polski, ostatni trzeci rozbiór trwał od roku 1975, przez 123 lata, aż do 1918 roku kiedy to , 11 listopada, Rada Regencyjna (organ sprawujący władzę nad Królestwem Polskim) przekazała władzę nad wojskiem, Józefowi Piłsudzkiemu, który dzień wcześniej powrócił z internowania w Magdeburgu, a w trzy dni później rozwiązała się, przekazując mu pełną władzę ustanawiając go Naczelnikiem Państwa. Powstała Druga Rzeczpospolita.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudzkiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Pamiętajmy o zmarłych…

01 Listopad 2009

...listopadowy dzień
zapalmy świeczki na grobach.
odświeżmy obrazy zmarłych
odkurzmy w pamięci wspomnienia.
wspomnienia o tych co byli...
a którzy tak boleśnie odeszli.
oni nadal są w naszych sercach,
nadal są w naszych snach
nadal ich obecność czujemy...
tylko dotknąć ich nie możemy.

zapalmy świeczkę na ich nowych "domach"
niech światło miłości się tli...
popatrz...
jak pięknie dziś,
i kolorowo na ich "osiedlu" pośród marmurowych płyt.
ogrody kwiatów,
ocean zniczy...
piękne wspomnienia,
ale to wszystko za mało...
nie można cofnąć śmierci...
kiedyś wszyscy się spotkamy
po tamtej stronie razem zamieszkamy...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl