AKTUALNOŚCI:

Matury

22 Maj 2009

W dniach 4 – 21 maja odbyły się egzaminy maturalne.

GALERIA - Matury

Wycieczka nad morze

22 Maj 2009
Morza szum, ptaków śpiew,
złota plaża pośród drzew.
Wszystko to, w letnie dni
przypomina ciebie mi,
przypomina ciebie mi.W długi majowy weekend nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych regenerowali swoje siły nad Morzem Bałtyckim.Wybierając się na wycieczkę, chcieliśmy „pooddychać” dobroczynnym jodem. To właśnie w morskiej wodzie miliony lat temu uległy rozpuszczeniu sole jodowe i do dziś w nadmorskim powietrzu unosi się zbawienny dla zdrowia aerozol jodowy, rozpylany przez wzburzone fale.
więcej...

3 maja

15 Maj 2009
,, Wiwat sejm i naród cały!

dziś nam nieba żywot dały.

Wiwat krzyczcie wszystkie stany,

niech nam żyje król kochany.’’
więcej...

Dni otwarte

12 Maj 2009
27 kwietnia 2009 do naszej szkoły przybyli gimnazjaliści aby zapoznać się z ofertą edukacyjną i zobaczyć szkołę „od środka”.  W czasie pobytu w murach naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia fragmentów Gali Europejskiej przygotowanej przez młodzież, kibicować w zawodach zmiany koła na czas oraz jazdy samochodem z kierownicą po prawej stronie. Zmęczeni zregenerowali swoje siły bigosem w szkolnej stołówce.

Mamy nadzieję, że część z nich swoją przyszłość edukacyjną zwiąże z naszą szkołą.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom gimnazjów, którzy umożliwili uczniom wizytę w naszej szkole w czasie Dni Otwartych.
GALERIA - Dni otwarte

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS CASTROL

12 Maj 2009
WIELKI FINAŁ II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MOTORYZAYJNEGO CASTROL PROFESSIONAL ACADEMY odbył się 25.04.2009 r. w warszawskim salonie Volkswagena Auto Viva, gdzie 6 najlepszych zespołów mechaniki pojazdowej walczyło o zaszczytny tytuł najlepszego zespołu w Polsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV TMb – Michał Dąbrowski, Krzyżanek Marcin i Jodłowski Marcin. Opiekunem drużyny był pan Andrzej Pietrzak.
 Zwycięską okazała się ekipa nr 1 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie. Uczniowie ci wywalczyli indeksy na Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej. Nasza drużyna zajęła zaszczytne drugie miejsce, zdobywając nagrody w postaci laptopów i po 3.5 tysiąca złotych dla każdego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z naszej szkoły będzie więcej drużyn, wszak nagrody są zachęcające do udziału w olimpiadzie.
więcej...

Anielin

12 Maj 2009W niedzielę 26 kwietnia 2009 roku, podobnie jak w latach poprzednich, grupa uczniów kl I wraz z opiekunami: Urszulą Wilkołazką, Barbarą Długoszek, Tomaszem Stoczkowskim, Wiesławem Olechem, uczestniczyła w uroczystych obchodach 69  rocznicy śmierci Majora Henryka Dobrzańskiego Hubala w Anielinie. Patronat honorowy nad obchodami przyjeli Ryszard Kaczorowski - były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. dyw. prof. Tadeusz Płoski, Ordynariusz Diecezji Radomskiej bp Zygmunt Zimowski oraz Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl