AKTUALNOŚCI:

Turniej wiedzy pożarniczej

01 Marzec 2009
W dniu 26.02.2009 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Bychawie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów tj. Marcin Sobkowicz - TM4, Emil Dolecki – III TM4,
Tomasz Fijołek – III TM4, Paweł Adamek – IV Ti, Mirosław  Pałka – IV Ti i Paweł Trzciński.

Na szczeblu szkół ponadpodstawowych zgłosiło się oprócz naszych uczniów, 28 przedstawicieli z klasy strażackiej z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego. Przystąpili oni do pisania testu składającego się z 40 pytań. Po zakończeniu pisania testu do pracy przystąpiła komisja sprawdzająca. Po „chwili” oczekiwania ogłoszono wyniki w na poszczególnych szczeblach.

więcej...

Praktyki

24 Luty 2009
Technikum, Zasadnicza Szkoła zawodowa w Zespole Szkół Zawodowych Nr1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie bierze udział w projekcie „NOWE UMIEJĘTNOŚCI KLUCZEM DO SUKCESU ZAWODOWEGO”. W ramach podjętych działań prowadzone są zajęcia  ,,Współpraca Szkół z pracodawcami-praktyki zawodowe’’ mają na celu kształcenie zawodowe w nowocześnie wyposażonych stanowiskach. Praktyki odbywają  się w zakładach naprawczych, serwisach: Opel, Ford, Skoda, Suzuki, Nissan, Volvo, Fiat  na terenie powiatu lubelskiego. Uczniowie wykonywali zadania pod kierunkiem opiekunów posiadających uprawnienia. Otrzymają zaświadczenie o odbyciu praktyk zawodowych.

GALERIA - Praktyki

Wycieczka do straży

18 Luty 2009

Grupa uczniów biorących udział w projekcie „NOWE UMIEJĘTNOŚCI KLUCZEM DO SUKCESU ZAWODOWEGO” w ramach warsztatów ,,Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości’ aby poznać lokalny rynek pracy i dokonać świadomego wyboru drogi edukacyjno-zawodowej, odwiedziła Straż Pożarną w Bychawie.Dziś strażak to funkcjonariusz państwowy, przeszkolony do specjalnych zadań, polegających na gaszeniu pożarów, likwidowaniu zagrożeń drogowych, chemicznych, wodnych, radiologicznych i innych oraz na zapobieganiu im i ich skutkom. Od kandydata do zawodu strażaka oczekuje się głównie świetnego stanu zdrowia, sprawności fizycznej oraz odwagi i determinacji. Do tego zawodu najbardziej nadają się ludzie, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Szczególnie ważne są warunki psychofizyczne, czyli szybkość podejmowania decyzji, odporność na stres i odwaga. Podczas testów sprawdzana jest możliwość pracy na wysokości. Jednym z zadań dla przyszłego kandydata jest wejście na 30-metrową drabinę i zagwizdanie, a następnie zejście z niej.

więcej...

Studniówka 2009

18 Luty 2009


W zimowy wieczór 31 stycznia o godz.18.00 ,tradycji staropolskiej zadość czyniąc, uczniowie najstarszych klas naszej szkoły urządzili bal zwany STUDNIÓWKĄ. Na tę chwilę czekali bardzo długo. Piękne kreacje dziewczyn, chłopcy w garniturach, zaproszeni goście, rodzice, wszystko to sprawiło, że magia wieczoru udzieliła się wszystkim. Uroczystość poprowadzili: Edyta Dycha i Kamil Stelmach, którzy powitali zebranych, podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i kształcenie. Po przemówieniach dyrekcji i zaproszonych gości orkiestra dała znak, że poloneza czas zacząć. Pierwszą parę stanowili: pani Joanna Mendykowska i pan dyrektor Adam Biaduń a za nimi ciągnął się  par długi szereg. Po chwili odpoczynku przyszedł czas na walca a następnie na toast i przemówienie rodziców, które wygłosił pan Andrzej Dąbrowski.

Wszyscy bawili się świetnie do samego piania kura. Przed nimi teraz już tylko …
MATURA !!!

GALERIA - Studniówka

Bezpieczne Ferie

30 Styczeń 2009
BEZPIECZNE FERIE!!!

Zbliżają się ferie zimowe, które w naszym województwie trwać będą od 2 do 15 lutego. Korzystając z zimowego wypoczynku, zadbajmy o to, by był on bezpieczny!!!
PAMIĘTAJMY:
NIE ślizgamy się na zamarzniętym stawie lub rzece!!!!
NIE zjeżdżamy na sankach w okolicy ulic i innych niebezpiecznych miejsc!!!
NIE doczepiamy sanek do samochodu lub innych pojazdów!!!!!
NIE rzucamy śnieżkami w pieszych, samochody lub okna!!!!!
ZAWSZE zostawiamy wiadomość rodzicom, gdzie idziemy!!!!!

Życzymy miłego wypoczynku!!!!!

Próbna matura

23 Styczeń 2009

Czas do matury płynie coraz szybciej...   W naszej szkole odbyła się próbna matura. Uczniowie klas maturalnych: III LPu-g, IV TMa, IV TMb, IV Ti ,,zmierzyli się’’ z arkuszami egzaminacyjnymi według harmonogramu:

 - 9 stycznia – próbna matura z języka polskiego 
 - 12 stycznia – próbna matura z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski) 
 - 13 stycznia – próbna matura z historii, WOS, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki i astronomii.

Maturzyści mogą przekonać, jak im poszło na egzaminie: 

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl