AKTUALNOŚCI:

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

14 Listopad 2009
Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym indywidualnie odbyła się 27.10.2009r
w Piotrowicach.
Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów w kategorii dziewcząt i chłopców. Najwyższe miejsce w powiecie – II , zajęła Marlena Dryla uczennica klasy III LP e , awansując do Rejonowej Licealiady.
 
Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym drużynowo odbyła się 09.11.2009r
 w Piotrowicach.
Szkołę naszą reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Marlena Dryla i Marzena Sowa , a chłopców Paweł Michalczyk i Paweł Rzucidło. W klasyfikacji końcowej drużyna chłopców zajęła V miejsce , zaś drużyna dziewcząt I miejsce awansując do rejonowej Licealiady, która odbędzie się w styczniu w Kocudze.
Serdecznie gratulujemy wygranej i awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Święto Odzyskania Niepodległości

10 Listopad 2009
Święto Odzyskania Niepodległości - Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku , po 123 latach zaborów, niepodległości.

W XVIII w. silna niegdyś Rzeczpospolita zaczęła się chylić ku upadkowi co doprowadziło do trzech rozbiorów Polski, ostatni trzeci rozbiór trwał od roku 1975, przez 123 lata, aż do 1918 roku kiedy to , 11 listopada, Rada Regencyjna (organ sprawujący władzę nad Królestwem Polskim) przekazała władzę nad wojskiem, Józefowi Piłsudzkiemu, który dzień wcześniej powrócił z internowania w Magdeburgu, a w trzy dni później rozwiązała się, przekazując mu pełną władzę ustanawiając go Naczelnikiem Państwa. Powstała Druga Rzeczpospolita.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudzkiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Pamiętajmy o zmarłych…

01 Listopad 2009

...listopadowy dzień
zapalmy świeczki na grobach.
odświeżmy obrazy zmarłych
odkurzmy w pamięci wspomnienia.
wspomnienia o tych co byli...
a którzy tak boleśnie odeszli.
oni nadal są w naszych sercach,
nadal są w naszych snach
nadal ich obecność czujemy...
tylko dotknąć ich nie możemy.

zapalmy świeczkę na ich nowych "domach"
niech światło miłości się tli...
popatrz...
jak pięknie dziś,
i kolorowo na ich "osiedlu" pośród marmurowych płyt.
ogrody kwiatów,
ocean zniczy...
piękne wspomnienia,
ale to wszystko za mało...
nie można cofnąć śmierci...
kiedyś wszyscy się spotkamy
po tamtej stronie razem zamieszkamy...

Mistrzostwa w tenisie stołowym

28 Październik 2009

13.10.2009r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w tenisie stołowym dziewcząt. Do turnieju przystąpiło 8 dziewcząt, które między sobą rywalizowały o tytuł Mistrza Szkoły. Turniej rozegrano systemem „pucharowym do dwóch przegranych”.


GALERIA - Tenis stołowy - mistrzostwa szkoły

GALERIA - Tenis stołowy - licealiada powiatowa więcej...

Święto Szkoły

09 Październik 2009
„My nie chcemy więcej wojny

Chcemy żyć życiem spokojnym

Jaki długi i szeroki jest nasz kraj

Chcemy miłość stworzyć wszędzie

Wojna niech legendą będzie

Szczęście, miłość niech okryje wojny ślad”

 

Dnia 2.10 .2009 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość poświęcona Patronowi naszej szkoły majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu. Tegoroczne obchody święta szkoły zaszczycili swoja obecnością zacni goście: posłowie na Sejm RP: Jan Łopata i Lech Sprawka. Obecne były władze starostwa: starosta Paweł Pikula, naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury Dariusz Gajo, członek Zarządu Powiatu Robert Wójcik i pani Elżbieta Kozik. Naszą gminę reprezentował burmistrz Bychawy Andrzej Sobaszek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Seweryn Gąbka. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy placówek oświatowo­ - kulturalnych z powiatu lubelskiego. Byli również z nami emerytowani nauczyciele a wśród nich jeden z pierwszych dyrektorów naszej placówki pan Zdzisław Kawczyński. Od kilku już lat współpracujemy z żołnierzami z XX – tych Rejonowych Warsztatów Technicznych w Lublinie. W tym roku swoją obecnością uroczystość uświetnił kapitan Edward Baranowski.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl