AKTUALNOŚCI:

„Pensjonat pod Malinką”

22 Wrzesień 2019
 „Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi- doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”
/Ambroży Grabowski/
 
21 września 2019r. w Galerii Bychawskiego Centrum Kultury odbyła się promocja debiutanckiej powieści Jadwigi Grzesiak „Pensjonat pod Malinką”. Pani Jadwiga pracowała w naszej szkole jako nauczyciel języka polskiego, angażowała się w realizację projektów unijnych, wspierała wiele inicjatyw. Jesteśmy dumni, że nasza koleżanka z pracy wydała książkę o dorastaniu do życiowych problemów, o przemijaniu,  cierpieniu, walce z nowotworem, konflikcie pokoleń i o pięknie otaczającej nas przyrody, o pasjach, barwnym życiu ludzi w kwiecie wieku. Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i zachęcamy do przeczytania. (Egzemplarz z dedykacją autorki dostępny w naszej bibliotece).

Galeria zdjęć ...

Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim

18 Wrzesień 2019
 Tytuł Projektu: "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim"
Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w zakresie Osi priorytetowej 12 RPO WL 2014-2020: Edukacja, kwalifikacje i kompetencje
Działanie: 12.4 Kształcenie zawodowe
Okres realizacji projektu:  od 1 czerwca 2017 r. do 31 lipca 2019 r. (przedłużenie do 30.09.2019r. ze względu na rozliczenie projektu)
Beneficjent: Powiat Lubelski
Wartość Projektu:  4 020 929,00 zł
Wkład własny Powiatu Lubelskiego: 405 000, 00 zł
Budżet Państwa: 3 615 929,00 zł
            Celem projektu pn. "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim" było zwiększenie szans rozwojowych oraz szans na zatrudnienie  650 uczniów, wzrost kompetencji 29 nauczycieli oraz wzrost jakości kształcenia w 11 szkołach prowadzonych przez Powiat Lubelski.
więcej...

Narodowe czytanie 2019

16 Wrzesień 2019
 13.09.2019 r. w naszej szkole odbyło się wspólne czytanie fragmentów lektur w związku z akcją „Narodowe Czytanie 2019” organizowanej w naszym kraju przez Parę Prezydencką. Fragmenty wybranych nowel czytali: pan wicedyrektor Tomasz Stoczkowski („Dym” Marii Konopnickiej), Mateusz Kazimierak z klasy II Ti („Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej), Vasyl Tanasiichuk z klasy II Ti („Katarynka” B. Prusa), polonistka Anna Prajsnar („Dobra pani” Elizy Orzeszkowej). W klimat wspólnego czytania wprowadziła społeczność uczniowską dekoracja oraz wstęp polonistki Jolanty Szpytmy cytującej słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy : „…Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.

Galeria zdjęć ...

Kolejna akcja krwiodawstwa

16 Wrzesień 2019
 Dnia 26 września 2018 roku (czwartek) w godzinach 9:00 - 13:00, odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa "Dar krwi - darem serca". Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów i sympatyków naszej szkoły do udziału akcji. 
Musisz spełnić następujące warunki: być wypoczęty, po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku, z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem), dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.

Z Erasmusem w Europie

16 Wrzesień 2019
    Po półrocznym przygotowaniu pedagogicznym, kulturowym i językowym grupa 18 uczennic i uczniów udała się w dniu 08.09.2019 r. na kolejny dwutygodniowy staż zawodowy do Włoch. Są to uczniowie odbywający kształcenie praktyczne w zawodach: technik pojazdów   samochodowych Jakub Sadło, Kamil Szmołda, Maciej Pyc, Adrian Skowronek, Bohdan Horchenko, Kacper Tylus, Marko Tokar, Ivan Tanasiichuk, Wiktor Król, technik informatyk – Kacper Budzyński, Paweł Kuśmierz, Konrad Piędzia, Marcin Kryk, Kamil Olesiński, Jakub Pawelec, Jakub Kowalczyk oraz technik usług fryzjerski – Magdalena Mełgieś i Agata Mączka. Staż realizowany jest w ramach projektu „Z Erasmusem w Europie” - nr projektu 2018-1-PL01-KA102-047568 finansowanego ze środków programu Erasmus+.
więcej...

„Bądź Fit z „Hubalem” III

13 Wrzesień 2019
 
24 września 2019 roku w ZSZ Nr1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie, przy ul. Reymonta 4b, w godzinach 17.00 – 19.00,   odbędą się zajęcia fitness dla dziewcząt i kobiet pod nazwą  „Bądź Fit z „Hubalem” III. 
W programie organizatorzy zaplanowali trzy sesje treningowe (20 – 30 minutowe), tak by każda uczestniczka  mogła wybrać odpowiednią dla siebie formę aktywności:
·         Trening cardio,
·         TABATA  – trening metaboliczny interwałowy
·         oraz trening z piłką fitball.
Należy zabrać ze sobą  matę do ćwiczeń, ewentualnie ręcznik,  wygodny stój  i butelkę wody.
Tradycyjnie już w przerwie między ćwiczeniami można będzie posilić się zdrową przekąską  w naszej” Fit kawiarence”,  wymienić  przepisami, skorzystać z bezpłatnej porady dotyczącej pielęgnacji włosów w szkolnym salonie fryzjerskim – badanie struktury włosa i skóry głowy oraz uzyskać informacje o zdrowym stylu życia.
 
 
Zapraszamy chętne dziewczęta, mamy, nauczycielki, panie z Bychawy i okolicy, z różnych instytucji, do udziału w tym wydarzeniu.
 
 
 
Be Active „Bądź Fit z „Hubalem”. 
Przyjdź i ćwicz razem z nami !!!
Joanna Mendykowska
 
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl