AKTUALNOŚCI:

Kibicujemy podczas WC U20 w Lublinie

28 Maj 2019
W poniedziałek 27 maja 2019roku, grupa uczniów z klas I TI i I TPS z p. J. Mendykowską i p. R. Skoczylasem,  miała okazję uczestniczyć w sportowym wydarzeniu, kibicować i na żywo oglądać mecz Honduras : Urugwaj (0:2) na Arenie Lublin,  podczas, odbywających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA U- 20. 
 
 
 
Polska jest  gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA U-20, a jednym z miast gospodarzy tej imprezy jest m.in.  Lublin. Na lubelskim stadionie zaplanowano  dziewięć meczy.
Turniej rozpoczął się 23 maja i potrwa do 15 czerwca 2019 roku. Rywalizacja toczy się  w sześciu miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. Ogółem odbędą się 52 potyczki. Mecz otwarcia i finał rozegrano w  Łodzi, która będzie gospodarzem dziesięciu spotkań. Ogółem w turnieju zagrają 24 drużyny. W Lublinie odbędzie się sześć spotkań fazy grupowej, w których po trzy razy wybiegną na murawę zespoły walczące w grupach A i C. Te mecze zostaną rozegrane 23, 24, 26, 27, 29 oraz 30 maja. W kolejnym etapie rozgrywek na lubelskim stadionie odbędą się dwa mecze 1/16 finału - odpowiednio 3 i 4 czerwca, a z kolei 11 czerwca zostanie tu rozegrane jedno z dwóch spotkań półfinałowych. Finał zaplanowano na 15 czerwca, a dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się mecz o trzecie miejsce.

 Galeria zdjęć ...

Spływ kajakowy "Doliną Bystrzycy"

28 Maj 2019
27 maja 2019 roku uczniowie klas I i II TI wraz z paniami:  B. Długoszek, A. Korbą i J. Mendykowską uczestniczyli w  spływie kajakowym „ Doliną Bystrzycy” z Osmolic do Prawiednik.
Przygodę z kajakami rozpoczęliśmy przy starym młynie, za zespołem pałacowo - parkowym w Osmolicach. Po instrukcjach przewodnika dotyczących pływania kajakiem i zachowania zasad bezpieczeństwa, wypłynęliśmy na trasę  spływu. Bystrzyca na tym odcinku jest miejscami płytka i na ogól spokojna, ale  potrafi też zaskoczyć. Po drodze mieliśmy do pokonania  kilka ostrych zakrętów,  płytkie kamieniste lub mulaste dno, zwalone drzewa i połamane konary leżące na rzece. Atrakcji więc nie brakowało. Humory również dopisywały. Wymarzona na taką formę aktywności na łonie przyrody pogoda  grzejące słońce ,  lekki wiaterek  oraz  piękne widoki sprawiły, że już poczuliśmy się jak na wakacjach. Po 2 godzinach dopłynęliśmy do Prawiednik, gdzie na koniec naszej wyprawy,  zjedliśmy posiłek w tamtejszym „Barze pod Pstrągiem”.
Zachęcamy do takiej formy aktywności i  podziwiania piękna oraz walorów turystycznych naszej okolicy.

 Galeria zdjęć ...

FINAŁ XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

18 Maj 2019
 W dniu 18 maja 2019 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie odbył się FINAŁ XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  Uczniowie mieli do wykonania dwa zadania praktyczne.
Zadanie 1 polegało na wykryciu przyczyny niesprawności silnika o zapłonie samoczynnym 2.0 TDI wyposażonego w zasobnikowy układ wtryskowy Common Rail, zamontowanego w samochodzie osobowym, którego użytkownik zgłosił stale świecącą się kontrolkę „check engine”. Zadanie 2 dotyczyło wykrycia przyczyny usterki układów bezpieczeństwa czynnego samochodu osobowego sygnalizowanej świeceniem się lampek kontrolnych zestawu wskaźników. Za każde zadanie można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.
Uczeń naszej szkoły Sulowski Rafał w indywidualnej rywalizacji zajął wysokie 8 miejsce w Polsce należy zaznaczyć, że w tym roku w olimpiadzie brało udział 356 uczniów z 119 szkół z całej Polski. Ponadto  uczniowie naszej szkoły drużynowo w składzie: Wiktor Król i Rafał Sulowski zajęła 9 miejsce w Polsce. Opiekunem merytorycznym uczniów był mgr inż. Andrzej Pietrzak.
              
Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
                                                                                                      Andrzej Pietrzak

Galeria zdjęć ...

Kiermasz wielkanocny

26 Kwiecień 2019
 Tradycyjnie już przed świętami Wielkanocnymi w szkole odbył się Kiermasz ciast ozdób i stroików świątecznych. Stoisko przygotowali uczniowie klasy I TI wraz z wychowawczynią p. Joanną Mendykowską. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby zajęć wychowania fizycznego.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

Galeria zdjęć ...

Rafał jedzie na etap centralny …

26 Kwiecień 2019
 Tegoroczny finał  eliminacji wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest już za nami. Odbył się on w dniu 25.04.2019 r. w Sali Konferencyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele z 20 powiatów województwa lubelskiego. Nasz Powiat Lubelski, w grupie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentował uczeń klasy IV Tps Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie Rafał Sulowski   Eliminacje składały się z dwóch etapów: testu pisemnego i części ustnej. Komisji sędziowskiej przewodniczył st. bryg. Marek Dziedzic. Uczestnicy musieli wykazać się szerokim zakresem wiedzy z zakresu pożarnictwa zawodowego i ochotniczego. Z każdej grupy wiekowej do finału ustnego zakwalifikowało się pięć osób, które uzyskały największą ilość punktów z testu pisemnego. Nasz finalista zdobył taką ilość punktów, która pozwoliła mu zakwalifikować się do finału ustnego.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl