AKTUALNOŚCI:

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej

18 Marzec 2019
 Dnia 1 marca 2019 r. w naszej szkołe odbyła się Powiatowa Licealida w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły : ZSZ nr.1 Bychawa, ZS im.ks.A Kwiatkowskiego w Bychawie, ZSR Pszczela Wola, ZS Bełżyce. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym” , co oznaczało że każda drużyna rozegrała 3 mecze. Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie: Kamil Zaręba, Sulowski Rafał, Fijołek Łukasz, Budzyński Kacper, Pyc Maciej, Skowronek Adrian, Gajor Łukasz, Mizerski Mateusz. Po zaciętych pojedynkach drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Galeria zdjęć ...

Finalista OTS 2019

18 Marzec 2019
  W sobotę 16.03.2019 roku w Warszawie odbyła się XX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji przystąpiło 356 uczniów z całej Polski. Półfinał olimpiady odbył się w Warszawie w aulach Politechniki /Wydziału Samochodówi Maszyn Roboczych/. Należało rozwiązać zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Rafał Sulowski kl. IVTPS, Jacek Pruś kl. IIITPS i Wiktor Król  kl. ITPS. Do finału zakwalifikowało się 12 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście.W gronie najlepszych znalazł się Rafał Sulowski zdobywając 51 pkt. co dało mu 4 miejsce.

więcej...

„ Młodzi druhowie „w akcji” …

12 Marzec 2019
   W dniu 7 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bychawie odbył się etap gminny eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy i przepisów pożarowych. Na turniej przybyło pełnych wiedzy i dobrego humoru 10 uczestników. Wśród nich byli uczniowie „Hubala” - Marcin Jarzyna i Mateusz Kaźmierak z klasy I Ti oraz Rafał Sulowski i Łukasz Fijołek z klasy IV Tps.
   Na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej test był bardzo trudny. Po dogrywce i zaciętej rywalizacji wyłoniony został w tej grupie finalista. Największa liczbą punktów zdobył Rafał Sulowski – ubiegłoroczny finalista etapu centralnego. To on będzie reprezentował gminę Bychawa na powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 28 marca w Lublinie. Drugie miejsce zajął Łukasz Fijołek a trzecie Marcin Jarzyna. Uczniowie  otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 
Zwycięzcy – Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

Galeria zdjęć...

Olimpiad Techniki Samochodowej eliminacje szkolne

11 Marzec 2019
 Dnia 08.03.2019 roku /piątek/ w naszej szkole odbyły się eliminacje do  XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie. Do rywalizacji przystąpiło 5 uczniów z klas: I TPS, II TPS i IV TPS.
Do półfinału zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście. Szkołę w dniu 16.03.2019r  
w aulach Politechniki Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych w Warszawie
będą reprezentować uczniowie:  Rafał Sulowski klasa IV TPS /uzyskał 68 pkt. / Wiktor Król klasa I TPS /uzyskał 41 pkt./  oraz Jacek Pruś klasa III TPS /uzyskał 40 pkt./ na 77pkt. możliwych do zdobycia. Do olimpiady uczniów przygotowywał  mgr inż. Andrzej Pietrzak. 
       
Życzymy naszym uczniom sukcesów w półfinale i zakwalifikowanie się do dziesiątki najlepszych w Polsce. Powodzenia !!!
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl