AKTUALNOŚCI:

Konkurs Historyczny - „Droga na Monte Cassino‘’

04 Październik 2010
W dniu 29 września 2010r. o godz. 10 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego uczeń klasy IV TM Michał Mączka odebrał wyróżnienie za pracę „Droga na Monte Cassino” w związku z konkursem historycznym „Epizody drugiej wojny światowej”. więcej...

Konkursu Wiedzy o Patronie

28 Wrzesień 2010
Dnia 23 września 2010r w naszej szkole odbyła się V edycja Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły „Hubalu” dla klas I. do pierwszego etapu zgłosiło się 14 uczniów.
Do II etapu, który odbył się 27.09.2010r zakwalifikowało się 8 uczniów:
1.      Babiarz Sylwia
2.      Skoczylas Patrycja
3.      Syp Jakub
4.      Rożek Marcin
5.      Michalak Marek
6.      Marzec Zbigniew
7.      Ciaramaga Maciej
8.      Zyśko Albert
 
Bezapelacyjnie triumfowała klasa I Ti;
1 miejsce – Skoczylas Patrycja
2 miejsce – Ciaramaga Maciej
3 miejsce – Babiarz Sylwia
 
Nagrody zostaną wręczone przez dyrektora 1 października podczas Święta Szkoły.

GALERIA - Uczestnicy konkursu

Rajd rowerowy

23 Wrzesień 2010
W ostatni dzień lata tj. 22.09.2010r, uczniowie klas I TM i I TPS wrazz p. Joanną Mendykowską i p. Januszem Saganem uczestniczyli w rajdzie rowerowym Szlakiem Kajetana Koźmiana.
Celem tej wyprawy była integracja uczniów klas I, aktywny wypoczynek oraz poznanie okolic Bychawy w myśl powiedzenia : Cudze chwalicie, swego nie znacie”.
Przewodnik rajdu p. Marek Kuna, z pasją opowiadał o historii Bychawy i jej okolicach, a przemierzając ścieżki rowerowe m. in. wzdłuż Kosarzewki, mogliśmy podziwiać i zachwycać się urokami malowniczo położonej naszej małej ojczyzny.
więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

02 Wrzesień 2010
Witaj, szkoło! – te słowa ciężko przechodzą przez gardło. Trzeba przywitać się z klasówkami, kartkówkami, z głosem: „do tablicy przyjdzie...”, ale też z koleżankami, kolegami z klasy, z dyskotekami szkolnymi i innymi radościami. Zamiast narzekać: „Znowu szkoła...” cieszmy się każdą wolną chwilą, każdą przerwą. Na przerwie śmiej się, opowiadaj jak było w Paryżu, na Mazurach, nad morzem, czy w górach.

 
Wraz z początkiem roku szkolnego, uczymy się nie tylko matematyki, czy polskiego. Ale przede wszystkim trzeba się nauczyć odnajdywania dobrych stron. Zaczyna się szkoła? Pomyśl o spotkaniu z koleżankami. Klasówka? Lepiej mieć to już za sobą, niż ciągle ją przekładać. Przy pozytywnym myśleniu, wszystko wydaje się bardziej kolorowe, weselsze, a co za tym stoi – ciekawsze. Z takim myśleniem dużo łatwiej jest przeżyć te 10 miesięcy!

A jeśli komuś wyjątkowo nie wychodzi pozytywne myślenie, to pozostaje mu tylko odliczanie do następnych wakacji...

Galeria - zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Dzień sportu

09 Czerwiec 2010
 
DZIEŃ SPORTU 2010

 
Data, czas i miejsce: 08.06.2010r wtorek godzina 10.25, boiska przed szkołą
 
Uczestnicy : Wychowawcy i ich klasy oraz wszyscy nauczyciele
więcej...

Dzień otwarty

1 Maj 2010
30 kwietnia 2010 nasza szkoła zorganizowała Dzień Otwarty, na który przybyli uczniowie z okolicznych gimnazjów. Po krótkim powitaniu gości przez wicedyrektora Mirosława Wieczorkiewicza, gimnazjaliści mogli obejrzeć naszą szkołę gdzie  zobaczyli min. zajęcia prowadzone z użyciem tablic interaktywnych.. Na warsztatach szkolnych młodzież mogła obserwować pracę na poszczególnych działach. Szczegółowe informacje na temat oferty szkoły można było uzyskać na specjalnie przygotowanych stoiskach. Tam również można było zobaczyć osiągnięcia sportowe i motoryzacyjne naszych uczniów.

 
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl