AKTUALNOŚCI:

Święto Szkoły

04 Październik 2010

1 października to w naszym szkolnym kalendarzu dzień, w którym w sposób szczególny wracamy pamięcią do tych, których już nie ma. Do żołnierzy, partyzantów, którzy poświęcili swoje życie, młodość byśmy mogli cieszyć się dzisiaj wolnością. Wielu z nich spoczywa w zbiorowych mogiłach, których miejsca wskazują właśnie białe krzyże.

więcej...

Konkurs Historyczny - „Droga na Monte Cassino‘’

04 Październik 2010
W dniu 29 września 2010r. o godz. 10 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego uczeń klasy IV TM Michał Mączka odebrał wyróżnienie za pracę „Droga na Monte Cassino” w związku z konkursem historycznym „Epizody drugiej wojny światowej”. więcej...

Konkursu Wiedzy o Patronie

28 Wrzesień 2010
Dnia 23 września 2010r w naszej szkole odbyła się V edycja Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły „Hubalu” dla klas I. do pierwszego etapu zgłosiło się 14 uczniów.
Do II etapu, który odbył się 27.09.2010r zakwalifikowało się 8 uczniów:
1.      Babiarz Sylwia
2.      Skoczylas Patrycja
3.      Syp Jakub
4.      Rożek Marcin
5.      Michalak Marek
6.      Marzec Zbigniew
7.      Ciaramaga Maciej
8.      Zyśko Albert
 
Bezapelacyjnie triumfowała klasa I Ti;
1 miejsce – Skoczylas Patrycja
2 miejsce – Ciaramaga Maciej
3 miejsce – Babiarz Sylwia
 
Nagrody zostaną wręczone przez dyrektora 1 października podczas Święta Szkoły.

GALERIA - Uczestnicy konkursu

Rajd rowerowy

23 Wrzesień 2010
W ostatni dzień lata tj. 22.09.2010r, uczniowie klas I TM i I TPS wrazz p. Joanną Mendykowską i p. Januszem Saganem uczestniczyli w rajdzie rowerowym Szlakiem Kajetana Koźmiana.
Celem tej wyprawy była integracja uczniów klas I, aktywny wypoczynek oraz poznanie okolic Bychawy w myśl powiedzenia : Cudze chwalicie, swego nie znacie”.
Przewodnik rajdu p. Marek Kuna, z pasją opowiadał o historii Bychawy i jej okolicach, a przemierzając ścieżki rowerowe m. in. wzdłuż Kosarzewki, mogliśmy podziwiać i zachwycać się urokami malowniczo położonej naszej małej ojczyzny.
więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

02 Wrzesień 2010
Witaj, szkoło! – te słowa ciężko przechodzą przez gardło. Trzeba przywitać się z klasówkami, kartkówkami, z głosem: „do tablicy przyjdzie...”, ale też z koleżankami, kolegami z klasy, z dyskotekami szkolnymi i innymi radościami. Zamiast narzekać: „Znowu szkoła...” cieszmy się każdą wolną chwilą, każdą przerwą. Na przerwie śmiej się, opowiadaj jak było w Paryżu, na Mazurach, nad morzem, czy w górach.

 
Wraz z początkiem roku szkolnego, uczymy się nie tylko matematyki, czy polskiego. Ale przede wszystkim trzeba się nauczyć odnajdywania dobrych stron. Zaczyna się szkoła? Pomyśl o spotkaniu z koleżankami. Klasówka? Lepiej mieć to już za sobą, niż ciągle ją przekładać. Przy pozytywnym myśleniu, wszystko wydaje się bardziej kolorowe, weselsze, a co za tym stoi – ciekawsze. Z takim myśleniem dużo łatwiej jest przeżyć te 10 miesięcy!

A jeśli komuś wyjątkowo nie wychodzi pozytywne myślenie, to pozostaje mu tylko odliczanie do następnych wakacji...

Galeria - zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Dzień sportu

09 Czerwiec 2010
 
DZIEŃ SPORTU 2010

 
Data, czas i miejsce: 08.06.2010r wtorek godzina 10.25, boiska przed szkołą
 
Uczestnicy : Wychowawcy i ich klasy oraz wszyscy nauczyciele
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl