AKTUALNOŚCI:

Halowa Piłka Nożna – półfinały

11 Grudzień 2010
10.12.2010r. w ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyły się półfinały Powiatowej Licealiady w Halowej Piłce Nożnej. Po rozegraniu trzech meczy drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce, pokonując drużyny z ZSTR Piotrowice, ZS Bychawa i remisując z LO Wysokie.
Drużyna ZSZ w składzie:
1.      Paweł Kostrzewa
2.      Ernest Korba
3.      Adam Styk
4.      Marek Żak
5.      Rafał Frączek
6.      Przemysław Sękowski
7.      Paweł Michalczyk
8.      Karol Żak
9.      Sylwester Kwietniewski

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

07 Grudzień 2010
7.12.2010r. odbył się Mikołajkowy Turniej PS. Reprezentacje poszczególnych ciągów klas stanęły do rywalizacji.
I miejsce – reprezentacja klas III w składzie:
1)      Tomasz Maj
2)      Paweł Bancerz
3)      Grzegorz Krzysiak
4)      Paweł Rzucidło
5)      Przemysław Rubaj
6)      Paweł Kostrzewa
7)      Grzegorz Tylus
II miejsce – reprezentacja klas IV
III miejsce – reprezentacja klas II

Galeria - Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Mikołajki

05 Grudzień 2010
ŚWIĘTY MIKOŁAJ znany jest na całym świecie. W Anglii to Father Christmas, w Danii Julemanden, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Czechach Mikulas, a w Niemczech - Heilige Nicolaus. Z upływem czasu Święty Mikołaj zmieniał swój wygląd. Kiedy Holendrzy osiedlili się w USA nazwa Siter Klaas zmieniła się na Santa Claus. W Ameryce Święty Mikołaj przybrał postać pyzatego dziadka o czerwonych policzkach i długiej, białej brodzie, podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów.
Dzień świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla dzieci, poprzedzonym niecierpliwym oczekiwaniem na spełnienie się marzeń. Każdy z nas ma w pamięci mikołajkowe prezenty, buty wypełnione słodyczami czy też lalki i misie wystające spod poduszki w grudniowy poranek. Pamiętamy też nasze pierwsze rozczarowanie w momencie rozwiania się iluzji mikołajkowej baśni.
W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim dużo prezentów!

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

04 Grudzień 2010
W dniu 3 grudnia w ZSTR w Piotrowicach odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym. Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie Michalczyk Paweł IVTi i Rzucidło Paweł IIITPs pokonując drużyny ZSTR Piotrowice, ZS Bychawa, ZS Wysokie, zdobyła II miejsce, zostając wicemistrzami powiatu i uzyskując awans do Rejonowej Licealiady, która odbędzie sie w lutym.


Galeria - Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

tenis

26 Listopad 2010W listopadzie w ZSTR w Piotrowicach odbyły się zawody w tenisie stołowym indywidualnym, w kategorii dziewcząt i chłopców.
Szkołę naszą reprezentowali:

- w kategorii chłopców : 
                                         - Rzucidło Paweł IIITPS

                                         - Zegan Adrian IIITM
                                         - Janik Paweł I Ti
- w kategorii dziewcząt  - Skoczylas Patrycja I Ti
                                         - Sawa Monika IIILp

Galeria - Tenis stołowy

Pomoc dla Wilkowa

18 Listopad 2010
Szkolne Koło Caritas w Wilkowie
 
Dnia 6.11.1010 r. uczniowie naszej szkoły: Dorota Cioczek, Natalia Tylec, Sawicki Bartłomiej, Ponieważ Wojciech, Marzec Tomasz, Małek Daniel, Jaworski Tomasz, Siembida Łukasz, Michalczyk Paweł wraz ze Szkolnym Kołem Caritas i opiekunami: panią Anną Pikul i panią Moniką Stanicką wyjechali do Wilkowa -terenu poszkodowanego w tegorocznej powodzi. Młodzież pomagała w gospodarstwie rolnym państwa Anny i Henryka Pawłowskich. Okazało się, że pan Henryk jest absolwentem naszej szkoły. Uczniowie pomagali w oczyszczaniu sadu, karczowaniu oraz przygotowaniu pola pod inne uprawy.
Rodzina przyjęła nas bardzo serdecznie. Zostaliśmy zaproszeni na obiad – za co serdecznie dziękujemy. Państwo Pawłowscy podzielili się z nami swoimi przeżyciami. Widzieliśmy zdjęcia gospodarstwa w czasie powodzi. Ludzie z tych terenów jeszcze długo będą żyli tą tragedią, dlatego cieszymy się, że mogliśmy im choć troszeczkę pomóc. Cała rodzina serdecznie wszystkich pozdrawia a zwłaszcza nauczycieli uczących pana Henryka.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl