AKTUALNOŚCI:

Pożegnanie maturzystów

02 Maj 2011

 ,,To nie jest koniec,

to nawet nie jest początek końca,

 to dopiero koniec początku....... ‘’

— Winston Churchill

29 kwietnia 2011 roku uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej. Uroczystość była okazją do podsumowania trzech (LICEUM PROFILOWANE) i czterech (TECHNIK MECHANIK i TECHNIK INFORMATYK) lat pracy oraz do wyróżnienia najlepszych absolwentów.

Wszystkim absolwentom naszej szkoły życzymy dużo szczęścia i pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i pragnień. Życzymy także powodzenia na maturze, dostania się na wymarzone studia oraz by przyjaźnie, zawiązane w murach szkoły, przetrwały próbę czasu i odległości.
Powodzenia!!!!!!

Galeria zdjęć ...

Dni otwarte 2011

29 Kwiecień 2011

Cudze chwalicie,

swego nie znacie-

sami nie wiecie co obok macie!!!!

  

     27 kwietnia 2011 roku po raz kolejny w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE. Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja szkoły wśród gimnazjalistów. W tym dniu wszyscy mają  niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie. Gimnazjaliści zwiedzili sale lekcyjne, internat, bibliotekę, warsztaty szkolne. Na warsztatach  młodzież mogła obserwować pracę na poszczególnych działach. Na stoiskach edukacyjnych można było zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół Zawodowych na rok szkolny 2011/2012.

Serdecznie dziękujemy dyrektorom gimnazjów oraz nauczycielom za umożliwienie uczniom zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.
 Do zobaczenia za rok...J

Galeria zdjęć ...

Projekt unijny „Moje ambicje – moja przyszłość”

20 Kwiecień 2011
 Od lutego 2011r. nasz szkoła uczestniczy w projekcie unijnym  „Moje ambicje- moja przyszłość „ realizowanym w ramach programu unijnego „Kapitał Ludzki” . Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dotyczą przedmiotów:

Język polski – prowadzące Jolanta Szpytma , Anna Prajsnar


Matematyka – prowadząca Agnieszka Siek


Język niemiecki – prowadząca Justyna Werszko


Grafika komputerowa – prowadzący Robert Skoczylas , Tomasz Stoczkowski.


W zajęciach uczestniczyły w większości klasy maturalne  ( po 10 uczniów ) , a w zajęciach z grafiki komputerowej – klasa I Ti ( 10 uczniów ); Koordynatorem projektu w naszej szkole jest mgr Mirosław Wieczorkiewicz natomiast  ewaluację projektu przeprowadza  pani Anna Dudek z PODN Lublin. Od  następnego roku szkolnego projekt będzie realizowany dla kolejnych uczniów  i dodatkowo będą prowadzone zajęcia „ABC małego biznesu „.Galerie zdjęć:

Warsztaty grafiki komputerowej ...

Wszystkie grupy ...

Zajęcia z języka niemieckiego ...


Zajęcia z języka polskiego ... 

Zajęcia z matematyki ...

Pożegnanie gości z Francji

15 Kwiecień 2011 Dzień 13-tego kwietnia był oficjalnie ostatnim dniem pobytu w Bychawie grupy młodzieży z Nates. Wszyscy spotkaliśmy się przy tradycyjnym ciasteczku, kawie i herbacie. Wyrazem podniosłości tego spotkania było odegranie hymnów państwowych. Wizytę podsumował i oficjalnie pożegnał gości, w imieniu całej społeczności szkolnej, rodziców a  szczególnie tych którzy gościli młodzież w swoich domach - wicedyrektor szkoły Andrzej Pietrzak. Jednocześnie dyrektor wyrazić radość z możliwości spotkania się z młodzieżą francuską, ale także i żal, że to już koniec ich wizyty. W takim samym tonie wyrażali się opiekunowie młodzieży francuskiej w swoich wystąpieniach, podsumowujących ich wizytę w Polsce. Nauczyciele z Francji złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora Jerzego Sprawkę na „nauczycieli ZSZ Nr 1 w Bychawie”. Po tym akcie uczniowie otrzymali stosowne dyplomy upamiętniające ich pobyt w Bychawie. Ponadto wszyscy otrzymali stosowne upominki i słodycze.

Ostatni tydzień minął bardzo szybko i przyniósł wiele wrażeń. Mamy nadzieję, że młodzież i opiekunowie będą miło wspominali pobyt  w Polsce. Myślimy, że cele jakie sobie wspólnie wyznaczyliśmy, zarówno te zawodowe jak i kulturowe zostały osiągnięte poprzez zajęcia specjalistyczne, jak również poprzez wycieczki do Warszawy, Lublina, Zamościa czy Kazimierza. Wierzymy, że nasza współpraca na tej wizycie się nie zakończy, lecz będzie dalej owocnie się rozwijała a nawiązane znajomości i przyjaźnie będą rozkwitały.

W czasie powitania żartowaliśmy, że nasi goście „będą płakać w dniu wyjazdu, opuszczając naszą szkołę” i jeśli ujrzymy łezkę w ich oku, to będzie dla nas znak, że było Im dobrze wśród nas. Te łezki naprawdę się pojawiły w ich oczach. Nie mówiliśmy im do żegnajcie lecz do zobaczenia !!! Zostaliśmy zaproszeni na rewizytę w przyszłym roku. Mamy nadzieją, że uda nam się zgromadzić odpowiednie środki i zrealizujemy zaproszenie naszych francuskich przyjaciół.                   


Do zobaczenia – au revoir …

Galeria zdjęć ...

Galeria zdjęć ...

Galerie de photo ...

Galerie de photo ... 

Europe can be loved

12 Kwiecień 2011

11 kwietnia 2011 roku był w naszej szkole dniem integracji polsko-francuskiej, która upłynęła pod znakiem praktycznego posługiwania się językiem angielskim. Zarówno Francuzi jak i Polacy wzięli udział  we wspólnej lekcji języka angielskiego, której celem było  wzajemne poznanie się oraz kształcenie umiejętności komunikacyjnych. Następnie młodzież francuska przedstawiła naszym uczniom krótką prezentację, która przybliżyła nam historię i kulturę Nantes. Główną atrakcją okazał się konkurs „Europe can be loved”, w którym wzięły udział dwie czteroosobowe drużyny z Francji i z Polski. Po wyczerpujących wrażeniach intelektualnych nadszedł czas relaksu aczkolwiek nie pozbawiony wielkich emocji. Młodzież z obu krajów rozegrała dwa ekscytujące mecze w piłkę siatkową i halową piłkę nożną.  
Galeria zdjęć ...        

Galerie de photos...

Pierwsze zajęcia … przyjaciół z Francji !!!

08 Kwiecień 2011


 Dzień dzisiejszy jest drugim dniem pobytu naszych gości z Francji ,w naszej szkole. Po wczorajszym, pełnym oficjalnych powitań dniu i wieczornych zajęciach integracyjnych przyszedł czas na realizację głównych założeń wizyty. Zajęcia odbywały się z zakresu montażu instalacji gazowej. W między czasie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa realizowała szkolenie z zakresu komputerowej regulacji instalacji gazowej a druga zapoznawała się z budową i zasadą działania instalacji gazowej. Te ostatnie zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Po południu był czas wolny. W godzinach wieczornych wszyscy udali się do rodzin, gdzie będą nocować przez dwie noce. W weekend goście będą zwiedzać Lublin /sobota/ i Zamość /niedziela/. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i wszyscy będą zadowoleni. Następne atrakcje i zajęcia integracyjne już w poniedziałek …

Galeria zdjęć ....

G
alerie de photos ...Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl