AKTUALNOŚCI:

Mikołajki

05 Grudzień 2010
ŚWIĘTY MIKOŁAJ znany jest na całym świecie. W Anglii to Father Christmas, w Danii Julemanden, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Czechach Mikulas, a w Niemczech - Heilige Nicolaus. Z upływem czasu Święty Mikołaj zmieniał swój wygląd. Kiedy Holendrzy osiedlili się w USA nazwa Siter Klaas zmieniła się na Santa Claus. W Ameryce Święty Mikołaj przybrał postać pyzatego dziadka o czerwonych policzkach i długiej, białej brodzie, podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów.
Dzień świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla dzieci, poprzedzonym niecierpliwym oczekiwaniem na spełnienie się marzeń. Każdy z nas ma w pamięci mikołajkowe prezenty, buty wypełnione słodyczami czy też lalki i misie wystające spod poduszki w grudniowy poranek. Pamiętamy też nasze pierwsze rozczarowanie w momencie rozwiania się iluzji mikołajkowej baśni.
W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim dużo prezentów!

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

04 Grudzień 2010
W dniu 3 grudnia w ZSTR w Piotrowicach odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym. Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie Michalczyk Paweł IVTi i Rzucidło Paweł IIITPs pokonując drużyny ZSTR Piotrowice, ZS Bychawa, ZS Wysokie, zdobyła II miejsce, zostając wicemistrzami powiatu i uzyskując awans do Rejonowej Licealiady, która odbędzie sie w lutym.


Galeria - Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

tenis

26 Listopad 2010W listopadzie w ZSTR w Piotrowicach odbyły się zawody w tenisie stołowym indywidualnym, w kategorii dziewcząt i chłopców.
Szkołę naszą reprezentowali:

- w kategorii chłopców : 
                                         - Rzucidło Paweł IIITPS

                                         - Zegan Adrian IIITM
                                         - Janik Paweł I Ti
- w kategorii dziewcząt  - Skoczylas Patrycja I Ti
                                         - Sawa Monika IIILp

Galeria - Tenis stołowy

Pomoc dla Wilkowa

18 Listopad 2010
Szkolne Koło Caritas w Wilkowie
 
Dnia 6.11.1010 r. uczniowie naszej szkoły: Dorota Cioczek, Natalia Tylec, Sawicki Bartłomiej, Ponieważ Wojciech, Marzec Tomasz, Małek Daniel, Jaworski Tomasz, Siembida Łukasz, Michalczyk Paweł wraz ze Szkolnym Kołem Caritas i opiekunami: panią Anną Pikul i panią Moniką Stanicką wyjechali do Wilkowa -terenu poszkodowanego w tegorocznej powodzi. Młodzież pomagała w gospodarstwie rolnym państwa Anny i Henryka Pawłowskich. Okazało się, że pan Henryk jest absolwentem naszej szkoły. Uczniowie pomagali w oczyszczaniu sadu, karczowaniu oraz przygotowaniu pola pod inne uprawy.
Rodzina przyjęła nas bardzo serdecznie. Zostaliśmy zaproszeni na obiad – za co serdecznie dziękujemy. Państwo Pawłowscy podzielili się z nami swoimi przeżyciami. Widzieliśmy zdjęcia gospodarstwa w czasie powodzi. Ludzie z tych terenów jeszcze długo będą żyli tą tragedią, dlatego cieszymy się, że mogliśmy im choć troszeczkę pomóc. Cała rodzina serdecznie wszystkich pozdrawia a zwłaszcza nauczycieli uczących pana Henryka.
więcej...

Rocznica odzyskania niepodległości

12 Listopad 2010
"Kto nie szanuje i nie ceni
Swojej przeszłości, ten nie jest
Godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma
Prawa do przyszłości"


W dniu 10 listopada spotykaliśmy się na akademii z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Upamiętniliśmy wydarzenie najważniejsze dla naszego bytu narodowego – odzyskanie przez nasz kraj wolności i niepodległości.
Święto niepodległości jest szczególnym dniem, odkrywamy w nim, że Polska, do której przywykliśmy, jest dla nas darem, za jej wolność nasi przodkowie płacili cenę najwyższą – męczeństwa i życia. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.
Oddajemy tym sposobem szacunek wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. 
Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klasy II TM wspólnie z wychowawczynią p. Katarzyną Maciejczyk. Gościnnie wsparli ich koledzy z klasy III TPS/TM oraz IV TM.

Galeria - Odzyskanie niepodległości

Stypendium Rady Ministrów

10 Listopad 2010
Wzorem lat ubiegłych Rada ministrów przyznała stypendia najlepszym uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Lubelski. Uroczyste wyróżnienie najlepszych uczniów odbyło się w dniu 9 listopada 2010 r. Wśród wyróżnionych był również uczeń naszej szkoły Michał Krzyżanek z klasy II Technikum Mechanicznego której wychowawczynią jest Pani Katarzyna Maciejczyk. Stypendia przyznawane są za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie. Życzymy dalszych sukcesów w życiu i nauce!!!


Galeria - nagroda Starosty
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl