AKTUALNOŚCI:

Pożegnanie gości z Francji

15 Kwiecień 2011 Dzień 13-tego kwietnia był oficjalnie ostatnim dniem pobytu w Bychawie grupy młodzieży z Nates. Wszyscy spotkaliśmy się przy tradycyjnym ciasteczku, kawie i herbacie. Wyrazem podniosłości tego spotkania było odegranie hymnów państwowych. Wizytę podsumował i oficjalnie pożegnał gości, w imieniu całej społeczności szkolnej, rodziców a  szczególnie tych którzy gościli młodzież w swoich domach - wicedyrektor szkoły Andrzej Pietrzak. Jednocześnie dyrektor wyrazić radość z możliwości spotkania się z młodzieżą francuską, ale także i żal, że to już koniec ich wizyty. W takim samym tonie wyrażali się opiekunowie młodzieży francuskiej w swoich wystąpieniach, podsumowujących ich wizytę w Polsce. Nauczyciele z Francji złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora Jerzego Sprawkę na „nauczycieli ZSZ Nr 1 w Bychawie”. Po tym akcie uczniowie otrzymali stosowne dyplomy upamiętniające ich pobyt w Bychawie. Ponadto wszyscy otrzymali stosowne upominki i słodycze.

Ostatni tydzień minął bardzo szybko i przyniósł wiele wrażeń. Mamy nadzieję, że młodzież i opiekunowie będą miło wspominali pobyt  w Polsce. Myślimy, że cele jakie sobie wspólnie wyznaczyliśmy, zarówno te zawodowe jak i kulturowe zostały osiągnięte poprzez zajęcia specjalistyczne, jak również poprzez wycieczki do Warszawy, Lublina, Zamościa czy Kazimierza. Wierzymy, że nasza współpraca na tej wizycie się nie zakończy, lecz będzie dalej owocnie się rozwijała a nawiązane znajomości i przyjaźnie będą rozkwitały.

W czasie powitania żartowaliśmy, że nasi goście „będą płakać w dniu wyjazdu, opuszczając naszą szkołę” i jeśli ujrzymy łezkę w ich oku, to będzie dla nas znak, że było Im dobrze wśród nas. Te łezki naprawdę się pojawiły w ich oczach. Nie mówiliśmy im do żegnajcie lecz do zobaczenia !!! Zostaliśmy zaproszeni na rewizytę w przyszłym roku. Mamy nadzieją, że uda nam się zgromadzić odpowiednie środki i zrealizujemy zaproszenie naszych francuskich przyjaciół.                   


Do zobaczenia – au revoir …

Galeria zdjęć ...

Galeria zdjęć ...

Galerie de photo ...

Galerie de photo ... 

Europe can be loved

12 Kwiecień 2011

11 kwietnia 2011 roku był w naszej szkole dniem integracji polsko-francuskiej, która upłynęła pod znakiem praktycznego posługiwania się językiem angielskim. Zarówno Francuzi jak i Polacy wzięli udział  we wspólnej lekcji języka angielskiego, której celem było  wzajemne poznanie się oraz kształcenie umiejętności komunikacyjnych. Następnie młodzież francuska przedstawiła naszym uczniom krótką prezentację, która przybliżyła nam historię i kulturę Nantes. Główną atrakcją okazał się konkurs „Europe can be loved”, w którym wzięły udział dwie czteroosobowe drużyny z Francji i z Polski. Po wyczerpujących wrażeniach intelektualnych nadszedł czas relaksu aczkolwiek nie pozbawiony wielkich emocji. Młodzież z obu krajów rozegrała dwa ekscytujące mecze w piłkę siatkową i halową piłkę nożną.  
Galeria zdjęć ...        

Galerie de photos...

Pierwsze zajęcia … przyjaciół z Francji !!!

08 Kwiecień 2011


 Dzień dzisiejszy jest drugim dniem pobytu naszych gości z Francji ,w naszej szkole. Po wczorajszym, pełnym oficjalnych powitań dniu i wieczornych zajęciach integracyjnych przyszedł czas na realizację głównych założeń wizyty. Zajęcia odbywały się z zakresu montażu instalacji gazowej. W między czasie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa realizowała szkolenie z zakresu komputerowej regulacji instalacji gazowej a druga zapoznawała się z budową i zasadą działania instalacji gazowej. Te ostatnie zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Po południu był czas wolny. W godzinach wieczornych wszyscy udali się do rodzin, gdzie będą nocować przez dwie noce. W weekend goście będą zwiedzać Lublin /sobota/ i Zamość /niedziela/. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i wszyscy będą zadowoleni. Następne atrakcje i zajęcia integracyjne już w poniedziałek …

Galeria zdjęć ....

G
alerie de photos ...BIENVENIU- WELCOME- WITAMY!!!

08 Kwiecień 2011


7 kwietnia o godz. 1100 odbyło się oficjalne powitanie gości ze szkoły francuskiej z Nantes . Jest to grupa 22 uczniów: Margot, Adeline, Ewen, Yvon, Victor, Thibault, Anthony, Tibault, Thomas, Dylan, Olivier, Damien,  Alexandre, Filipe, Qentin, Arnaud, Giovani, Alexis, Philip, Mehdi. Po powitaniu gości przez dyrektora, uczniowie naszej szkoły, w krótkiej prezentacji przybliżyli kolegom z Nantes najpiękniejsze zakątki Polski. Gościom bardzo podobały się tańce w wykonaniu naszej młodzieży. O godz. 1500 w BCK odbyło się spotkanie z władzami Bychawy, w czasie którego burmistrz przybliżył gościom historię naszego miasta. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Chwilą relaksu był spacer po Bychawie i okolicach zalewu.Wieczorem przy ognisku poznawaliśmy się, ucząc się nawzajem typowych dla naszych kultur piosenek
J


Był to dzień pełen wrażeń J a c.d.n…. Galeria zdjęć ....

Galerie de photos ...

Goście z Nantes

07 Kwiecień 2011
Od 6 kwietnia do 13 kwietnia 2011 roku gościmy w naszej szkole grupę młodzieży ze szkoły francuskiej z Nantes wraz z opiekunami. Mamy nadzieję, że wzajemnie lepiej się poznamy i mile spędzimy czas.


Galeria zdjęć ...

G
alerie de photos ...

Warsztaty dziennikarskie

06 Kwiecień 2011

29 marca 2010 r.  uczennice klasy II Ti: Magda Mazurek i Klaudia Krzykała  uczestniczyły w warsztatach dziennikarskich Junior Media, organizowanych przez Kurier Lubelski i Wydawnictwo  Operon, w Lublinie. Jest to projekt edukacyjny skierowany do szkół, którego celem jest redagowanie gazetek szkolnych. Szkolna redakcja po zarejestrowaniu gazety otrzymuje dostęp do internetowej platformy do tworzenia gazet. Magda i Klaudia miały okazję poznać proces powstawania gazety, który przybliżyli dziennikarze Kuriera Lubelskiego min.: Ewa Czerwińska, Kamil Balcerek, Sylwia Szewc. Na powstanie gazety składa się wysiłek wielu osób. My chcielibyśmy zaproponować wam redagowanie naszej szkolnej gazety. Dlatego też poszukujemy szkolnych dziennikarzy, fotografów, osób które zajęły by się techniczną stroną gazety (informatyków z pasja i odrobiną wiedzy). Dzięki takiej „zabawie” można zdobyć nowe umiejętności a być może odkryć w sobie ukryty talent. Wspólnie uda nam się znaleźć tematy warte poruszenia na łamach gazety, bo jak powiedziała pani Ewa Czerwińska, leżą one na ulicy, trzeba tylko dobrze patrzeć. Informacje na temat projektu można znaleźć na stronie www.juniormedia.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do biblioteki szkolnej po szczegółowe informacje.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl