AKTUALNOŚCI:

Nowe kierunki kształcenia w Hubalu!!!

20 Maj 2011

Nasza szkoła funkcjonuje od 50-ciu lat i wbrew pogłoskom istniejemy i rozwijamy się dalej. Uczniowie osiągają sukcesy w różnych dziedzinach.

Nasza przyszłość, tak jak wszystkich szkół, zależy od naboru w kolejnych latach. Wraz ze zmieniającym się zapotrzebowaniem na rynku pracy staramy się dostosować naszą ofertę edukacyjną. Od nowego roku szkolnego otwieramy dwa nowe kierunki kształcenia, atrakcyjne dla dziewcząt i chłopców. Zachęcamy uczniów do podjęcia nauki w technikum o specjalności technik organizacji reklamy i technik obsługi turystycznej. Oba te kierunki mają pewną przyszłość na rynku pracy, a ich absolwenci z łatwością znajdą zatrudnienie.

Technik organizacji reklamy
znajdzie pracę w agencjach reklamowych, działach marketingu i reklamy, biurach ogłoszeń, studiach graficznych. Do jego zadań należy np. pozyskiwanie klientów do współpracy z agencjami reklamowymi i mediami, tworzenie przekazów reklamowych. W zawodzie tym odnajdą się osoby które są kreatywne, interesują się fotografią, informatyką, mają zdolności plastyczne.

Technik obsługi turystycznej może podjąć pracę w przedsiębiorstwach zajmujących się organizacją i obsługą turystyki, ośrodkach informacji turystycznej, może prowadzić własną działalność gospodarczą. Jest to zawód dla osób lubiących podróże, komunikatywnych, znających języki obce, zafascynowanych odkrywaniem świata.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących przygotowujących do matury program nauczania obejmuje przedmioty zawodowe: podstawy turystyki, obsługa ruchu turystycznego, geografia turystyczna, marketing usług turystycznych, ekonomia i prawo o turystyce, obsługa informacji w turystyce, język obcy zawodowy, zajęcia praktyczne. Praktyki zawodowe odbywać się będą w biurach podróży, organizacjach turystycznych, ośrodkach informacji turystycznej, domach wczasowych.


Nauka w technikum kończy się egzaminem maturalnym i egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe (tytuł technika). Absolwent otrzymuje tzw. Europass - Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, który jest wydawany w języku polskim i angielskim. Dokument ten honorowany jest w krajach Unii Europejskiej, co ułatwia znalezienie lepiej płatnej pracy.

 


My nie sprawiamy zawodu – dajemy zawód!!!

Matura 2011

05 Maj 2011

,,Oj, za dzień matura,
za godzinę..........
Już niedługo, coraz bliżej,
już za chwilę!..........’’

 

  

Zakwitły kasztany, a tysiące polskich uczniów jak co roku przystąpiło do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. POWODZENIA!!!!

 

Harmonogram matur :

 

Maj 2011

Godzina 9:00

Godzina 14:00

 4    

środa          

język polski (poziom podstawowy)

język polski (poziom rozszerzony)

 5

czwartek          

matematyka (pp)


matematyka (pr)

 6

piątek

język angielski (pp)
język angielski (klasy dwujęzyczne)

język angielski (pr)

 9

poniedziałek

wiedza o społeczeństwie (pp)
wiedza o społeczeństwie (pr)


historia sztuki (pp)
historia sztuki (pr)

 10

wtorek        

biologia (pp)

biologia (pr)


historia muzyki (pp)
historia muzyki (pr)

 11

środa

język niemiecki (pp)
język niemiecki (klasy dwujęzyczne)

język niemiecki (pr)

 12

czwartek

fizyka i astronomia (pp)
fizyka i astronomia (pr)

filozofia (pp)
filozofia (pr)

 13

piątek

geografia (pp)
geografia (pr)


wiedza o tańcu (pp)
wiedza o tańcu (pr)

 17

wtorek

informatyka (pp)
informatyka (pr)

język łaciński i kultura antyczna (pp)
język łaciński i kultura antyczna (pr)

 18

środa

historia (pp)
historia (pr)

chemia (pp)
chemia (pr)

 

Egzaminy ustne będą się odbywać od 4 do 27 maja 2011 r.

Terminy dodatkowe: 6-21 czerwca 2011 r.
Egzamin poprawkowy: 23 sierpnia 2011 r.

Wiwat Trzeci Maj!!!

02 Maj 2011

Tym co w Polsce dali myśl,
     Aby stworzyć cud majowy,
            Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
                  Przed pamiątką chyląc głowy.


      29 kwietnia  uczciliśmy 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Głównymi autorami Ustawy Rządowej, bo taką nazwę nadano Konstytucji 3 Maja, byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj.

Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach , którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Dla wszystkich Polaków majowe święto powinno być  dniem szczególnym.  Po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość – wartości, które pozwalały Polakom przetrwać.

Musimy przecież wiedzieć o tych ważnych dziejach w historii naszego kraju i nie można wstydzić się bycia Polakiem. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialna była klasa II Ti ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Szpytma. W części artystycznej udział wzięli: Anna Buda, Dorota Cioczek, Klaudia Krzykała, Magda Mazurek, Natalia Tylec, Tomasz Marzec, Przemysław Syroka , Piotr Piechnik uczeń klasy III Tps   oraz uczniowie klasy IV Tm  : Marcin Bondos  i Daniel Kocoń. Dekoracje przygotowały panie : Joanna Mendykowska i Katarzyna Maciejczyk.

Galeria zdjęć ...

Pożegnanie maturzystów

02 Maj 2011

 ,,To nie jest koniec,

to nawet nie jest początek końca,

 to dopiero koniec początku....... ‘’

— Winston Churchill

29 kwietnia 2011 roku uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej. Uroczystość była okazją do podsumowania trzech (LICEUM PROFILOWANE) i czterech (TECHNIK MECHANIK i TECHNIK INFORMATYK) lat pracy oraz do wyróżnienia najlepszych absolwentów.

Wszystkim absolwentom naszej szkoły życzymy dużo szczęścia i pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i pragnień. Życzymy także powodzenia na maturze, dostania się na wymarzone studia oraz by przyjaźnie, zawiązane w murach szkoły, przetrwały próbę czasu i odległości.
Powodzenia!!!!!!

Galeria zdjęć ...

Dni otwarte 2011

29 Kwiecień 2011

Cudze chwalicie,

swego nie znacie-

sami nie wiecie co obok macie!!!!

  

     27 kwietnia 2011 roku po raz kolejny w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE. Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja szkoły wśród gimnazjalistów. W tym dniu wszyscy mają  niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie. Gimnazjaliści zwiedzili sale lekcyjne, internat, bibliotekę, warsztaty szkolne. Na warsztatach  młodzież mogła obserwować pracę na poszczególnych działach. Na stoiskach edukacyjnych można było zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół Zawodowych na rok szkolny 2011/2012.

Serdecznie dziękujemy dyrektorom gimnazjów oraz nauczycielom za umożliwienie uczniom zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.
 Do zobaczenia za rok...J

Galeria zdjęć ...

Projekt unijny „Moje ambicje – moja przyszłość”

20 Kwiecień 2011
 Od lutego 2011r. nasz szkoła uczestniczy w projekcie unijnym  „Moje ambicje- moja przyszłość „ realizowanym w ramach programu unijnego „Kapitał Ludzki” . Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dotyczą przedmiotów:

Język polski – prowadzące Jolanta Szpytma , Anna Prajsnar


Matematyka – prowadząca Agnieszka Siek


Język niemiecki – prowadząca Justyna Werszko


Grafika komputerowa – prowadzący Robert Skoczylas , Tomasz Stoczkowski.


W zajęciach uczestniczyły w większości klasy maturalne  ( po 10 uczniów ) , a w zajęciach z grafiki komputerowej – klasa I Ti ( 10 uczniów ); Koordynatorem projektu w naszej szkole jest mgr Mirosław Wieczorkiewicz natomiast  ewaluację projektu przeprowadza  pani Anna Dudek z PODN Lublin. Od  następnego roku szkolnego projekt będzie realizowany dla kolejnych uczniów  i dodatkowo będą prowadzone zajęcia „ABC małego biznesu „.Galerie zdjęć:

Warsztaty grafiki komputerowej ...

Wszystkie grupy ...

Zajęcia z języka niemieckiego ...


Zajęcia z języka polskiego ... 

Zajęcia z matematyki ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl