AKTUALNOŚCI:

Stypendium dla Kamila

26 Wrzesień 2019
 26 września 2019 roku pan Starosta Lubelski Zdzisław Antoń i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Lublinie Zofia Sieńko wręczyli stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia sportowe najzdolniejszym uczniom szkół powiatu lubelskiego.
 W gronie najlepszych i wyróżnionych stypendium Starosty Lubelskiego, znalazł się uczeń naszej szkoły Kamil Olesiński,  który uzyskał średnią 4,86 oraz wzorowe zachowanie za rok szkolny 2018/19.
Stypendium Starosty Lubelskiego przyznawane jest za każdy zakończony semestr w danym roku szkolnym. Stypendium naukowe wynosi 240 zł miesięcznie, natomiast sportowe za posiadanie II klasy sportowej - 180 zł. Stypendium Starosty Lubelskiego za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskane w II semestrze roku szkolnego 2018/2019 otrzymało 6 uczniów, a za szczególne osiągnięcia sportowe 4 uczniów.
Gratulujemy Kamilowi i życzymy kolejnych sukcesów w nauce .
Autorem zdjęć z uroczystości jest Starostwo Powiatowe w Lublinie.

Galeria zdjęć ...

Pomagamy innym ...

26 Wrzesień 2019
  W czwartek 26 września 2019 r. odbyła się  pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. W poborze krwi uczestniczyło troje nauczycieli /Anna Korba, Andrzej Pietrzak i Janusz Sagan/, uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Wśród nich byli zarówno ci, którzy po raz kolejny oddali honorowo krew ale również tacy, którzy zaledwie w tym roku ukończyli 18 lat i mogli pomóc innym. 
  W akcji udział wzięło 21 osób. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 17 osób. Młodzież, nauczyciele i absolwenci oddali 7650 ml pełnej krwi! Ma to podwójne znaczenie, bowiem jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom. Pierwszy raz krew oddało trzech uczniów. Gratulujemy decyzji. To kolejna cegiełka szkolnej społeczności „Hubala” na rzecz najbardziej potrzebujących. W ich imieniu serdecznie Wam dziękujemy!
      Jesteśmy dumni z tego, co robią nasi uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Koordynatorem wszystkich akcji krwiodawstwa jest pedagog szkolny pan Janusz Sagan.
    Następna Szkolna Akcja HDK odbedzie się 13 lutego 2020 r. Zapraszamy do udziału – ta forma pomocy jest bardzo cenna, a nic nie kosztuje.

Galeria zdjęć ...

Europejski Tydzień Sportu

26 Wrzesień 2019
  26 września 2019 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie klasy I TPS i II TI wraz z nauczycielami Katarzyną Maciejczyk i Joanną Mendykowską uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Europejski Tydzień Sportu  to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
Na początku wysłuchaliśmy  wykładu dotyczącego  zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, po czym wzięliśmy udział w zajęciach rugby, przeprowadzonych przez instruktora tej dyscypliny.
więcej...

Fit z HUBALEM

26 Wrzesień 2019
 24 września  2019roku w ZSZ Nr1 im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie, odbyły  się zajęcia fitness dla dziewcząt i kobiet pod nazwą  „Bądź Fit z „Hubalem” III zorganizowane w ramach V Europejskiego Tygodnia Sportu.

Tydzień ten miał na celu  zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

więcej...

Biegi Hubalowe

22 Wrzesień 2019
 24 września 2019 odbyły się indywidualne biegi im. Hubala w kategorii chłopców. Zawodnicy mieli do pokonania 1000m.
Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Biegów im. Hubala.
1.      Kolasiński Jan -  II TPS – 3,20
2.      Goś Ernest – I TPS IV – 3,23
3.      Mączka Damian ITI IV– 3,26
4.      Borowiecki Michał - I TPS IV– 3,29
5.      Malec Mateusz –I Ti V-  3,45
6.      Szwałek Mateusz  -  I TPS IV - 3,48
7.      Batko Patryk – ITi V - 3,50
8.      Tanasichuk Iwan – III TPS – 4,01
9.      Szymański Kamil – I Ti V5,43
Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Galeria zdjęć...

Nasze włoskie staże …

22 Wrzesień 2019
 W dniach 09.09.2019 – 20.09.2019 uczniowie naszej szkoły, przebywali we włoskiej miejscowości Spoleto, położonej w regionie Umbria. Odbywali tam 2-tygodniowy staż zawodowy w ramach projektu „Z Erasmusem w Europie” finansowanego ze środków programu Unii Europejskiej „Erasmus +”. Na praktyki wyjechało 18 uczniów: technik pojazdów samochodowych – 9 osób, technik informatyk – 7 uczniów i technik usług fryzjerskich – 2 uczennice. Organizacją goszczącą była spółdzielnia socjalna Azzurra Societa Cooperativa Sociale. Miejscami pracy młodzieży kształcącej się w zawodzie technik pojazdów samochodowych były: Autofficina SOLANI - 2 osoby, AUTOFFICINA AGOSTINI s.n.c. - 2 osoby, OFFICINA UNIVERSAL CESARETTI SEBASTIANO - 2 osoby i SPOLETO UNO S.r.l. UNIPERSONALE – 3 osoby. Natomiast osoby kształcące się w zawodzie technik informatyk odbywały praktyki w Azzurra Societa Cooperativa Sociale. Zaś dwie uczennice z klasy technik usług fryzjerskich miały praktyki w LOOK FANTASY di Sellarini Paola.


więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl