AKTUALNOŚCI:

Szkolny turniej ringo

12 Czerwiec 2019
 11 czerwca 2019r w naszej szkole odbył się Turniej ringo. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn, które rozegrały zawody  systemem „ każdy  z każdym”.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce klasa III TI ( Kacper Budzyński, Artem Khlemenskyy, Patryk Gustaw) – 8 punktów
2  miejsce klasa I TI ( Sz. Rzucidło, P. Kowalczyk, V. Tanasichuk)  - 6 punktów
3 miejsce klasa II TPS ( A. Derczyk, M. Słowiński, I. Tanasichuk) – 4 punkty
4 miejsce klasa II TI ( M. Golan, M. P. Kozak, V. Kostiuk, .M.Sławek ) – 2 punkty
5 miejsce klasa I TPS ( J. Kutrzepa, J. Kolasiński, G. Furmanek) – 0 punktów
Gratulujemy  i życzymy sukcesów sportowych  w następnym roku.


Galeria zdjęć ...

Dzień sportu

08 Czerwiec 2019
 06 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się tradycyjnie już Dzień Sportu. Pogoda dopisała, więc całą imprezę przeprowadzono na boiskach szkolnych przed internatem. W programie obchodów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyły się  Mistrzostwa  Szkoły w Piłce Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Entuzjaści siatkówki rozegrali mecz  w piłkę siatkową,  a nauczyciele zmierzyli się z uczniami grając w ringo. Ponadto  można było   sprawdzić swoje umiejętności i ustanowić rekord w konkurencjach  indywidualnych takich jak: przeskoki przez skakankę w ciągu 30 s, kręcenie hula hop na czas, żonglerka piłka nożną, odbicia lotki w badmintona czy pompki.
więcej...

Dar krwi dla bliźnich …

05 Lipiec 2019
    We wtorek 04 czerwca 2019 r. odbyła się  trzecia już w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem naszej młodzieży. W poborze uczestniczyli również nauczyciele i absolwenci. Wśród nich byli zarówno ci, którzy po raz kolejny oddali honorowo krew ale również tacy, którzy zaledwie w tym roku ukończyli 18 lat i mogli pomóc innym. 
  W akcji udział wzięło 16 osób. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 14 osób. Młodzież,
nauczyciele i absolwenci oddali 6300 ml pełnej krwi! Ma to podwójne znaczenie, bowiem jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom. Pierwszy raz krew oddało czterech uczniów. Gratulujemy decyzji. To kolejna cegiełka szkolnej społeczności „Hubala” na rzecz najbardziej potrzebujących. W ich imieniu serdecznie Wam dziękujemy!

więcej...

Nasz młody strażak

05 Czerwiec 2019
   W dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. w Złotym Potoku, w województwie śląskim spotkali się najzdolniejsi młodzi strażacy w Polsce. Odbył się 42. Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do finału krajowego zakwalifikowali się zwycięzcy eliminacji wojewódzkich w trzech grupach wiekowych, razem 96 uczestników oraz 1 zwycięzca finału krajowego z ubiegłego roku. W turnieju wzięło udział 6 przedstawicieli województwa lubelskiego wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich – po 2 w każdej kategorii wiekowej. Jednym z reprezentantów naszego województwa był uczeń Rafał Sulowski.
      Oprócz zmagań turniejowych uczestnicy, w których nasz reprezentant otarł się o strefę finałaową, mieli możliwość skorzystania z wycieczki po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w trakcie której, zwiedzili zamki w Mirowie i Bobolicach, zostali oprowadzeni i wysłuchali ciekawych prelekcji w siedzibie Nadleśnictwa Złoty Potok. Niewątpliwą atrakcją turnieju była wizyta przedstawicieli Dąbrowskiej Sekcji Poszukiwawczo – Ratowniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkowicach; w sumie swoje umiejętności przedstawiły
3 zespoły ratownicze, w skład których wchodzą pies i jego przewodnik
. W programie nie zabrakło innych atrakcji. Wieczorem było kino plenerowe.
 
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
 
 
   Rafałowi dziękujemy za godne reprezentowanie naszego województwa w tym
i ubiegłym roku oraz życzymy Mu powodzenia w dalszym etapie nauki czyli studiach na Politechnice Lubelskiej


Galeria zdjęć ...

Piłka siatkowa plażowa

05 Czerwiec 2019
 31 maja na boiskach ZS im. ks. A Kwaitkowskiego w Bychawie rozegrana została Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Plażowej. Nasi uczniowie Kacper Budzyński i Łukasz Fijołek zajęli III miejsce. Gratulujemy naszym uczniom. Opiekun drużyny : Katarzyna Maciejczyk.

Galeria zdjęć...

Turniej Wiedzy o Powiecie Lubelskim

05 Czerwiec 2019

Dwudziestolecie powstania samorządów w tym Powiatu Lubelskiego stało się znakomita okazją do zaangażowania młodzieży szkolnej w głębsze poznanie historii, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, oraz ważnych inwestycji Powiatu Lubelskiego. W dniu 29 maja 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się Turniej Wiedzy o Powiecie Lubelskim.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl