AKTUALNOŚCI:

Rafał jedzie na etap centralny …

26 Kwiecień 2019
 Tegoroczny finał  eliminacji wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest już za nami. Odbył się on w dniu 25.04.2019 r. w Sali Konferencyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele z 20 powiatów województwa lubelskiego. Nasz Powiat Lubelski, w grupie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentował uczeń klasy IV Tps Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie Rafał Sulowski   Eliminacje składały się z dwóch etapów: testu pisemnego i części ustnej. Komisji sędziowskiej przewodniczył st. bryg. Marek Dziedzic. Uczestnicy musieli wykazać się szerokim zakresem wiedzy z zakresu pożarnictwa zawodowego i ochotniczego. Z każdej grupy wiekowej do finału ustnego zakwalifikowało się pięć osób, które uzyskały największą ilość punktów z testu pisemnego. Nasz finalista zdobył taką ilość punktów, która pozwoliła mu zakwalifikować się do finału ustnego.

więcej...

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii”

11 Kwiecień 2019
  W marcu uczniowie wszystkich klas zmagali się z zawiłościami naszej polskiej pisowni. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie: Wiktor Król ,Jakub Pawelec, Jakub Kowalczyk, Patryk Kowalczyk, Kamil Olesiński, Szymon Rzucidło, Tomasz Stanicki, Jakub Ciemięs, Kacper Tylus, Arkadiusz Derczyk ,Patryk Małek, Krzysztof Nawłatyna, Valentyn Zachariuk, Mateusz Sławek ,Bartłomiej Sękuła, Przemysław Baran, Piotr Baran, Adrian Kowalczyk, Patryk Flis, Patrycja Skoczylas, Rafał Sulowski, Kamil Zaręba.
Finałowe dyktando okazało się trudne .Szkolnym „Mistrzem ortografii” został Jakub Pawelec z klasy I Ti , drugie miejsce zajął Mateusz Sławek z klasy II Ti, trzecie Rafał Sulowski z IV TPS. Konkurs przeprowadziła  nauczycielka języka polskiego Jolanta Szpytma.

Galeria zdjęć...

Kolejny etap – kolejny sukces!

29 Marzec 2019
 W dniu 28.03.2019 roku w Lublinie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy PożarniczejMłodzież zapobiega pożarom” na szczeblu powiatowym. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego wyłonieni w eliminacjach gminnych.

   Kolejny etapkolejny sukces. Tak najkrócej można by podsumować awans Rafała Sulowskiego (kl.IV Tps) do etapu wojewódzkiego OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach powiatowych Rafał musiał zmierzyć się z 25-cioma pytaniami testowymi /max. 25 pkt./. Uzyskując 21 punktów zapewnił sobie po raz drugi z rzędu, awans na wyższy szczebel.

więcej...

Dzień wiosny

22 Marzec 2019
 21.03.2019r z inicjatywy Samorządu Szkolnego i nauczycieli,  zorganizowano tradycyjnie,  już obchody I Dnia Wiosny. Celem takiej formy zajęć m. in. była: integracja uczniów, wychowawców  i nauczycieli poprzez współdziałanie w grupie w rywalizacji,  propagowanie rekreacyjnych form spędzania czasu i dobra zabawa w grze fair play.
 
więcej...

Odliczanie do Spoleto rozpoczęte …

20 Marzec 2019
 Właśnie zakończyły się sprawy rekrutacyjno-organizacyjne do projektu "Z Erasmusem w Europie". Zostało wybranych 18 szczęśliwców i 4 osoby jako rezerwowe, które wezmą w nim udział. Opracowano harmonogram zajęć z przygotowania językowo/kulturowo/pedagogicznego. Następnie odbyło się spotkanie informacyjno-organizacyjne dla rodziców uczniów zakwalifikowanych na staż do Spoleto. Na spotkaniu tym uczniowie i ich rodzice zostali poinformowani o celu i sposobie realizacji projektu. Podano harmonogram zajęć organizowanych w ramach wsparcia językowego, pedagogicznego i kulturowego. Uczniowie i rodzice zostali zapoznani także z przebiegiem praktyki oraz umiejętnościami i wiadomościami jakie zdobędą po jej odbyciu.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl