AKTUALNOŚCI:

„ Młodzi druhowie „w akcji” …

12 Marzec 2019
   W dniu 7 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bychawie odbył się etap gminny eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy i przepisów pożarowych. Na turniej przybyło pełnych wiedzy i dobrego humoru 10 uczestników. Wśród nich byli uczniowie „Hubala” - Marcin Jarzyna i Mateusz Kaźmierak z klasy I Ti oraz Rafał Sulowski i Łukasz Fijołek z klasy IV Tps.
   Na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej test był bardzo trudny. Po dogrywce i zaciętej rywalizacji wyłoniony został w tej grupie finalista. Największa liczbą punktów zdobył Rafał Sulowski – ubiegłoroczny finalista etapu centralnego. To on będzie reprezentował gminę Bychawa na powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 28 marca w Lublinie. Drugie miejsce zajął Łukasz Fijołek a trzecie Marcin Jarzyna. Uczniowie  otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 
Zwycięzcy – Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

Galeria zdjęć...

Olimpiad Techniki Samochodowej eliminacje szkolne

11 Marzec 2019
 Dnia 08.03.2019 roku /piątek/ w naszej szkole odbyły się eliminacje do  XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie. Do rywalizacji przystąpiło 5 uczniów z klas: I TPS, II TPS i IV TPS.
Do półfinału zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy poprawnie i najszybciej odpowiedzieli na pytania zawarte w teście. Szkołę w dniu 16.03.2019r  
w aulach Politechniki Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych w Warszawie
będą reprezentować uczniowie:  Rafał Sulowski klasa IV TPS /uzyskał 68 pkt. / Wiktor Król klasa I TPS /uzyskał 41 pkt./  oraz Jacek Pruś klasa III TPS /uzyskał 40 pkt./ na 77pkt. możliwych do zdobycia. Do olimpiady uczniów przygotowywał  mgr inż. Andrzej Pietrzak. 
       
Życzymy naszym uczniom sukcesów w półfinale i zakwalifikowanie się do dziesiątki najlepszych w Polsce. Powodzenia !!!

Najazd w „Hubalu” …

06 Marzec 2019
  Nauczyciel otwiera tylko drzwi, a uczeń wejść już musi sam” – to chińskie powiedzenie dosłownie i przenośnie wpisuje się w to, co dzisiaj działo się w naszym „Hubalu” i co będzie działo się w najbliższych latach. Dziś, 6 marca 2019 r. otworzyliśmy nasze drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców oraz pokazaliśmy, jak pracujemy i w jakim kierunku podążamy.

   Potencjalni uczniowie zwiedzali naszą szkołę i uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach-pokazach. Ponadto zostali oni zapoznani z ofertą edukacyjną, realizowanymi projektami unijnymi oraz planowanymi wyjazdami na staże zawodowe do Włoch /Spoleto/, Portugalii /Barcelos/ i Hiszpanii /Grenada/.

   Dyrektorom szkół i nauczycielom serdecznie dziękujemy za umożliwienie uczniom przybycia do naszej szkoły. W sposób szczególny dziękujemy uczniom klas ósmych i gimnazjalistom za liczne przybycie a było Was w granicach 300 osób.

 
Już teraz zapraszamy na następny

Dzień Otwartych Drzwi

w dniu 03 kwietnia 2019 roku /środa/.Galeria zdięć ...

,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

28 Luty 2019
 W ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” od  16 stycznia 2019 w naszej szkole prowadzone są  zajęcia wyrównawcze z ICT/Programowanie. Pogram obejmuje 60 godzin lekcyjnych. Celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw programowania oraz zachowania bezpieczeństwa w sieci. Dziesięciu uczniów  z uczęszcza na zajęcia zdobywając nowe umiejętności.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl