AKTUALNOŚCI:

XVI Powiatowy Turniaj Motoryzacyjny

03 Czerwiec 2011

W dniu 07.05.2011 roku odbył się XVI Powiatowy Turniaj Motoryzacyjny pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, WORD Lublin oraz PZMot-u. Organizatorem był jak co roku klub motoryzacyjny PIONIER. W turnieju uczestniczyło 12 zespołów 3 osobowych. Drużyna naszej szkoły zajęła drugie miejsce drużynowo. W klasyfikacji indywidualnej Grzegorz Tylus zajął 2 miejsce, a Mateusz Kuśmierz 5 miejsce. Walkę o miejsce pierwsze nasza drużyna przegrała jednym punktem.


Galeria zdjęć ...

Ogólnopolski Festyn "W Krainie Pierogów"

30 Maj 2011

Bychawa  zasłynęła  w Polsce z organizacji  Ogólnopolskiego Festynu "W Krainie Pierogów". Od dwunastu lat w maju  do Bychawy ciągną tłumy ludzi, którzy chcą spróbować tradycyjnych domowych pierogów. Ruskie , z kaszą, z kapustą i grzybami ,z mięsem, z soczewicą, okraszone  słoninką , lub przysmażane, cieszyły się ogromnym powodzeniem i łechtały niejedno podniebienie. Nasza szkoła przygotowała swoje stoisko z pierogami. Fanatycy gier komputerowych mieli okazję zagrać w wyścigi samochodowe, dzięki zaangażowaniu uczniów technikum informatycznego. Była to  również okazja  do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Dziękujemy wszystkim sponsorom  za wsparcie naszych działań, nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły ,którzy czynnie włączyli się  w przygotowanie szkolnego stoiska. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyposażenie szkolnych pracowni. Dziękujemy!!!

1) P.H.U. "PERTO-MART" Magdalena Omiotek, Rafał Bancerz

2) Handel Gazem Płynnym Teresa Wiater

3) Sklep Spożywczy MIĘSO-WĘDLINY Tadeusz Dzwonowski

4) Gospodarstwo Produkcyjne Andrzej Chrześcian

5) Przetwórstwo Mięsa, Handel i Produkcja Piekarnicza Bonifacy Dawidczyk

6) Ośrodek Szkolenia Kierowców KRYNIO Marcin KrykGaleria zdjęć ...

Zbiórka makulatury!!!

27 Maj 2011UWAGA!!!!!!   

ZBIÓRKA  MAKULATURY


Prosimy o zbieranie MAKULATURY(wszystkie gazety, pudełka, zeszyty ,książki itp….) i przynoszenie do szkolnej szatni.
Z góry dziękujemy!!!

Nowe kierunki kształcenia w Hubalu!!!

20 Maj 2011

Nasza szkoła funkcjonuje od 50-ciu lat i wbrew pogłoskom istniejemy i rozwijamy się dalej. Uczniowie osiągają sukcesy w różnych dziedzinach.

Nasza przyszłość, tak jak wszystkich szkół, zależy od naboru w kolejnych latach. Wraz ze zmieniającym się zapotrzebowaniem na rynku pracy staramy się dostosować naszą ofertę edukacyjną. Od nowego roku szkolnego otwieramy dwa nowe kierunki kształcenia, atrakcyjne dla dziewcząt i chłopców. Zachęcamy uczniów do podjęcia nauki w technikum o specjalności technik organizacji reklamy i technik obsługi turystycznej. Oba te kierunki mają pewną przyszłość na rynku pracy, a ich absolwenci z łatwością znajdą zatrudnienie.

Technik organizacji reklamy
znajdzie pracę w agencjach reklamowych, działach marketingu i reklamy, biurach ogłoszeń, studiach graficznych. Do jego zadań należy np. pozyskiwanie klientów do współpracy z agencjami reklamowymi i mediami, tworzenie przekazów reklamowych. W zawodzie tym odnajdą się osoby które są kreatywne, interesują się fotografią, informatyką, mają zdolności plastyczne.

Technik obsługi turystycznej może podjąć pracę w przedsiębiorstwach zajmujących się organizacją i obsługą turystyki, ośrodkach informacji turystycznej, może prowadzić własną działalność gospodarczą. Jest to zawód dla osób lubiących podróże, komunikatywnych, znających języki obce, zafascynowanych odkrywaniem świata.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących przygotowujących do matury program nauczania obejmuje przedmioty zawodowe: podstawy turystyki, obsługa ruchu turystycznego, geografia turystyczna, marketing usług turystycznych, ekonomia i prawo o turystyce, obsługa informacji w turystyce, język obcy zawodowy, zajęcia praktyczne. Praktyki zawodowe odbywać się będą w biurach podróży, organizacjach turystycznych, ośrodkach informacji turystycznej, domach wczasowych.


Nauka w technikum kończy się egzaminem maturalnym i egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe (tytuł technika). Absolwent otrzymuje tzw. Europass - Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, który jest wydawany w języku polskim i angielskim. Dokument ten honorowany jest w krajach Unii Europejskiej, co ułatwia znalezienie lepiej płatnej pracy.

 


My nie sprawiamy zawodu – dajemy zawód!!!

Matura 2011

05 Maj 2011

,,Oj, za dzień matura,
za godzinę..........
Już niedługo, coraz bliżej,
już za chwilę!..........’’

 

  

Zakwitły kasztany, a tysiące polskich uczniów jak co roku przystąpiło do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. POWODZENIA!!!!

 

Harmonogram matur :

 

Maj 2011

Godzina 9:00

Godzina 14:00

 4    

środa          

język polski (poziom podstawowy)

język polski (poziom rozszerzony)

 5

czwartek          

matematyka (pp)


matematyka (pr)

 6

piątek

język angielski (pp)
język angielski (klasy dwujęzyczne)

język angielski (pr)

 9

poniedziałek

wiedza o społeczeństwie (pp)
wiedza o społeczeństwie (pr)


historia sztuki (pp)
historia sztuki (pr)

 10

wtorek        

biologia (pp)

biologia (pr)


historia muzyki (pp)
historia muzyki (pr)

 11

środa

język niemiecki (pp)
język niemiecki (klasy dwujęzyczne)

język niemiecki (pr)

 12

czwartek

fizyka i astronomia (pp)
fizyka i astronomia (pr)

filozofia (pp)
filozofia (pr)

 13

piątek

geografia (pp)
geografia (pr)


wiedza o tańcu (pp)
wiedza o tańcu (pr)

 17

wtorek

informatyka (pp)
informatyka (pr)

język łaciński i kultura antyczna (pp)
język łaciński i kultura antyczna (pr)

 18

środa

historia (pp)
historia (pr)

chemia (pp)
chemia (pr)

 

Egzaminy ustne będą się odbywać od 4 do 27 maja 2011 r.

Terminy dodatkowe: 6-21 czerwca 2011 r.
Egzamin poprawkowy: 23 sierpnia 2011 r.

Wiwat Trzeci Maj!!!

02 Maj 2011

Tym co w Polsce dali myśl,
     Aby stworzyć cud majowy,
            Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
                  Przed pamiątką chyląc głowy.


      29 kwietnia  uczciliśmy 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Głównymi autorami Ustawy Rządowej, bo taką nazwę nadano Konstytucji 3 Maja, byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj.

Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach , którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Dla wszystkich Polaków majowe święto powinno być  dniem szczególnym.  Po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość – wartości, które pozwalały Polakom przetrwać.

Musimy przecież wiedzieć o tych ważnych dziejach w historii naszego kraju i nie można wstydzić się bycia Polakiem. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialna była klasa II Ti ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Szpytma. W części artystycznej udział wzięli: Anna Buda, Dorota Cioczek, Klaudia Krzykała, Magda Mazurek, Natalia Tylec, Tomasz Marzec, Przemysław Syroka , Piotr Piechnik uczeń klasy III Tps   oraz uczniowie klasy IV Tm  : Marcin Bondos  i Daniel Kocoń. Dekoracje przygotowały panie : Joanna Mendykowska i Katarzyna Maciejczyk.

Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl