AKTUALNOŚCI:

Wycieczka do Lublina - Comenius

24 Listopad 2011
Wtorek 22 listopada uczestnicy programu Comenius spędzili w Lublinie. Najpierw zwiedzili Majdanek. Zetknięcie z niemieckim obozem koncentracyjnym, miejscem śmierci dziesiątek tysięcy ludzi był dla nich ogromnym przeżyciem. Następnie udali się na Zamek Lubelski, gdzie mogli zobaczyć najcenniejszy zabytek miasta – Kaplicę Świętej Trójcy z jej freskami bizantyjsko-ruskimi pochodzącymi z początku XV w. Spacer po Starym Mieście pozwolił zapoznać się z dziejami Lublina mającymi odzwierciedlenie w jego zabytkach. Nasi goście byli pod wrażeniem uroku lubelskiej Starówki.

Galeria zdjęć ...

Giełda papierów wartościowych

23 Listopad 2011

 Grupa uczniów  uczestniczących w zajęciach ”ABC  małego biznesu” w ramach projektu „Moje ambicje – moja przyszłość”, pod opieką pani Urszuli Wilkołazkiej, dnia 22 listopada 2011 roku pojechała na GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH DO WARSZAWY. Wycieczka były świetną formą relaksu i ciekawym doświadczeniem w pozyskiwaniu wiedzy w szybko zmieniającym się świecie.

Galeria zdjęć ...

Welcome

21 Listopad 2011
 Dzień 21 listopada to początek tygodniowej wizyty długo oczekiwanych gości, uczestników projektu Comenius. Są to nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii, Francji, Rumunii i Włoch. Zostali oni powitani po staropolsku chlebem i solą przez dyrektora pana Jerzego Sprawkę. Uroczystość zaszczycili  goście w osobach: przewodniczącego Rady Powiatu Sławomira Zygo, wiceprzewodniczącego Krzysztofa Chmielika, wiceburmistrza Bychawy Marty Wołoszyn, przewodniczącego  Rady Miasta i Gminy w Bychawie Grzegorza Szaconia. więcej...

Nowy numer "HUBALnews"

18 Listopad 2011
 Zapraszamy do lektury nowego numeru ( 2/11/2011) naszej gazety.  To wydanie zostało zgłoszone do konkursu. Jeśli  się wam podoba to oddajcie na nas głos wchodząc na stronę press.juniormedia.pl. Głosować można od 23 do 30 listopada.   więcej...

93 Rocznica Odzyskania Niepodległości

15 Listopad 2011

Sztuką jest umierać dla Ojczyzny,

ale największą sztuką jest

dobrze żyć dla niej. Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski . Dzień ten wieńczy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do utraconej na skutek zaborów niepodległości . Pamiętajmy jednak, że niepodległa Ojczyzna, a tym samym wolność nie jest dana  raz na zawsze . Jan Paweł II mówił: „ Wolność trzeba stale zdobywać, nie można jej tylko posiadać. Przychodzi jako dar, utrzymuje się przez zmagania”.

więcej...

Forum szkoły

10 Listopad 2011
  ZAPRASZAMY NA NOWO POWSTAŁE FORUM SZKOŁY!!!


 Forum szkoły ....
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl