AKTUALNOŚCI:

Ostatni dzień pobytu gości - Comenius

29 Listopad 2011

Ostatni dzień pobytu gości z zaprzyjaźnionych państw przebiegł w atmosferze wspomnień i zabaw sportowych. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych zdjęć grupowych, następnie na sali gimnastycznej odbył się międzynarodowy turniej rekreacyjny. Zwyciężyła młodzież z naszej szkoły, a partnerskie klasy uplasowały się następująco:
II miejsce - Rumunia
III miejsce - Francja i Hiszpania
IV miejsce - Włochy

więcej...

Europe Can Be Loved - Comenius

24 Listopad 2011

24 listopada był dniem integracji europejskiej. Goście spędzili ten dzień w szkole. Młodzież uczestniczyła  w lekcji języka angielskiego, której celem było  wzajemne poznanie się oraz kształcenie umiejętności komunikacyjnych. Następnie przeprowadzono konkurs „Europe can be loved”, w którym wzięły udział pięcioosobowe drużyny z każdego kraju. Najlepsza okazała się drużyna hiszpańska.

więcej...

Wycieczka do Kazimierza - Comenius

24 Listopad 2011
Środę nasi goście rozpoczęli spacerem po Bychawie, podczas którego przewodnik pan Marek Kuna pokazał im najciekawsze zabytki miasta zapoznając ich z jego historią. Następnie pojechali do Kazimierza. Pobyt w tym mieście będącym połączeniem piękna renesansowej architektury i malowniczego krajobrazu dostarczył im wielu miłych wrażeń. Dzień zakończył się spotkaniem nauczycieli w Bychawskim Centrum Kultury uświetnionym występami działających przy nim młodzieżowych zespołów muzycznych.

Galeria zdjęć ...

Wycieczka do Lublina - Comenius

24 Listopad 2011
Wtorek 22 listopada uczestnicy programu Comenius spędzili w Lublinie. Najpierw zwiedzili Majdanek. Zetknięcie z niemieckim obozem koncentracyjnym, miejscem śmierci dziesiątek tysięcy ludzi był dla nich ogromnym przeżyciem. Następnie udali się na Zamek Lubelski, gdzie mogli zobaczyć najcenniejszy zabytek miasta – Kaplicę Świętej Trójcy z jej freskami bizantyjsko-ruskimi pochodzącymi z początku XV w. Spacer po Starym Mieście pozwolił zapoznać się z dziejami Lublina mającymi odzwierciedlenie w jego zabytkach. Nasi goście byli pod wrażeniem uroku lubelskiej Starówki.

Galeria zdjęć ...

Giełda papierów wartościowych

23 Listopad 2011

 Grupa uczniów  uczestniczących w zajęciach ”ABC  małego biznesu” w ramach projektu „Moje ambicje – moja przyszłość”, pod opieką pani Urszuli Wilkołazkiej, dnia 22 listopada 2011 roku pojechała na GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH DO WARSZAWY. Wycieczka były świetną formą relaksu i ciekawym doświadczeniem w pozyskiwaniu wiedzy w szybko zmieniającym się świecie.

Galeria zdjęć ...

Welcome

21 Listopad 2011
 Dzień 21 listopada to początek tygodniowej wizyty długo oczekiwanych gości, uczestników projektu Comenius. Są to nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii, Francji, Rumunii i Włoch. Zostali oni powitani po staropolsku chlebem i solą przez dyrektora pana Jerzego Sprawkę. Uroczystość zaszczycili  goście w osobach: przewodniczącego Rady Powiatu Sławomira Zygo, wiceprzewodniczącego Krzysztofa Chmielika, wiceburmistrza Bychawy Marty Wołoszyn, przewodniczącego  Rady Miasta i Gminy w Bychawie Grzegorza Szaconia. więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl