AKTUALNOŚCI:

Pierogi z "Dżemem'

29 Maj 2012

 27 maja po raz trzynasty Bychawa przeżyła oblężenie smakoszy pierogów. Wydawać może się to trochę dziwne, wszak pierogi to produkt dostępny prawie w każdym sklepie spożywczym. Sekret tkwi w tym, że nasze są po prostu najlepsze !!! Nigdzie tak dobrze nie smakują jak na Festynie w Krainie Pierogów. Ruskie, z kaszą i z serem, z ryżem, z kapustą, z mięsem, z owocami, z soczewicą , ze szpinakiem zjedzone w pośpiechu, w tłumie ludzi mają swój niepowtarzalny smak…

więcej...

Nowy numer "HUBALnews'

28 Maj 2012
Zapraszamy do lektury majowego numeru naszej gazety.


 HUBALnews - czytaj
więcej...

Kuźnia fachowców

24 Maj 2012

Zapraszamy do przeczytania relacji pana Marka Kuny z Dnia Otwartego w naszej szkole. Artykuł miał ukazać się w „Głosie Ziemi Bychawskiej”, ale został zdjęty. Dlaczego? Chyba wiemy... Nie zmienia to jednak faktu, że jest nam przykro...Kuźnia fachowców

Marek Kuna

Za nimi egzamin gimnazjalny. Trudny czy nie, zdania są różne, zdawalność też. Przed nimi trudny wybór następnej szkoły, zawodu, dalszej drogi życiowej. Preorientację w rozlicznych możliwościach ułatwiają młodzieży otwarte dni szkół. Jest to - jak się każdy domyśli - okazja do zaprezentowania oblicza placówki dydaktycznej w jej pełnym wymiarze: profile nauczania, baza materialna, nauczyciele i pracownicy szkoły, szeroko rozumiane warunki socjalne, ale też możliwości spędzania czasu poza nauką - sport i rekreacja, działalność artystyczna, możliwości wszechstronnego rozwoju osobowości. W przypadku szkoły zawodowej najważniejszym jest pokazać co tu się robi, jakich umiejętności i uprawnień zawodowych się nabywa, jakie są warunki i możliwości w przyszłej pracy. Dobrze przygotowane dni otwarte mogą skutecznie zachęcić potencjalnych kandydatów do wyboru właśnie tego zawodu i właśnie tej szkoły.

 

więcej...

Wiosenne sprzątanie Ziemi … w Hubalu.

24 Maj 2012

 W dniu 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

W tym roku "święto Ziemi" związane było z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi, ogłoszonego przez ONZ. Światowy Dzień Ziemi '2012 w Polsce obchodzony był pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". Tradycyjnie w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, Urząd Miejski w Bychawie zorganizował "Wiosenne Sprzątanie Ziemi", w której wzięły udział przede wszystkim gminne placówki oświatowe.

więcej...

Comenius - ostatni dzień w Rumunii

15 Maj 2012
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego dnia pobytu uczniów i nauczycieli w Rumunii w ramach projektu Comenius. Szczegółowa relacja wkrótce.

Galeria zdjęć ...
więcej...

Comenius - kolejny dzień w Rumunii

15 Maj 2012
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z czwartego dnia pobytu uczniów i nauczycieli w Rumunii w ramach projektu Comenius. Szczegółowa relacja wkrótce.

Galeria zdjęć ...
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl