AKTUALNOŚCI:

V Ogólnopolski Konkurs "Generał Władysław Anders i jego żołnierze"

06 Czerwiec 2012
 Dnia 05 czerwca 2012r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie odbył się V Ogólnopolski Konkurs "Generał Władysław Anders i jego żołnierze". Nie zabrakło na nim również uczniów naszej szkoły. Reprezentowali ją: Michał Paśko, Patryk Sprawka i Przemysław Zdybel wszyscy z klasy I TPS.

Galeria zdjęć...
więcej...

Goście z Białorusi

29 Maj 2012
  W dniach 27-28 maj 2012 w obiektach naszej szkoły gościliśmy członków zespołu Spadczyna z Białorusi. Przyjęliśmy ich zgodnie z polską gośninnością. Goście byli mile zaskoczeni i zauroczeni miejscem, gdzie przyszło im zamieszkać.
więcej...

Pierogi z "Dżemem'

29 Maj 2012

 27 maja po raz trzynasty Bychawa przeżyła oblężenie smakoszy pierogów. Wydawać może się to trochę dziwne, wszak pierogi to produkt dostępny prawie w każdym sklepie spożywczym. Sekret tkwi w tym, że nasze są po prostu najlepsze !!! Nigdzie tak dobrze nie smakują jak na Festynie w Krainie Pierogów. Ruskie, z kaszą i z serem, z ryżem, z kapustą, z mięsem, z owocami, z soczewicą , ze szpinakiem zjedzone w pośpiechu, w tłumie ludzi mają swój niepowtarzalny smak…

więcej...

Nowy numer "HUBALnews'

28 Maj 2012
Zapraszamy do lektury majowego numeru naszej gazety.


 HUBALnews - czytaj
więcej...

Kuźnia fachowców

24 Maj 2012

Zapraszamy do przeczytania relacji pana Marka Kuny z Dnia Otwartego w naszej szkole. Artykuł miał ukazać się w „Głosie Ziemi Bychawskiej”, ale został zdjęty. Dlaczego? Chyba wiemy... Nie zmienia to jednak faktu, że jest nam przykro...Kuźnia fachowców

Marek Kuna

Za nimi egzamin gimnazjalny. Trudny czy nie, zdania są różne, zdawalność też. Przed nimi trudny wybór następnej szkoły, zawodu, dalszej drogi życiowej. Preorientację w rozlicznych możliwościach ułatwiają młodzieży otwarte dni szkół. Jest to - jak się każdy domyśli - okazja do zaprezentowania oblicza placówki dydaktycznej w jej pełnym wymiarze: profile nauczania, baza materialna, nauczyciele i pracownicy szkoły, szeroko rozumiane warunki socjalne, ale też możliwości spędzania czasu poza nauką - sport i rekreacja, działalność artystyczna, możliwości wszechstronnego rozwoju osobowości. W przypadku szkoły zawodowej najważniejszym jest pokazać co tu się robi, jakich umiejętności i uprawnień zawodowych się nabywa, jakie są warunki i możliwości w przyszłej pracy. Dobrze przygotowane dni otwarte mogą skutecznie zachęcić potencjalnych kandydatów do wyboru właśnie tego zawodu i właśnie tej szkoły.

 

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl