AKTUALNOŚCI:

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

25 Kwiecień 2012

Wkrótce będziemy obchodzić Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla wielu z nas ten dzień jest ważny, bo w historii naszej ojczyzny zapisał się złotymi zgłoskami.

Dnia 25.04.2012r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa II Ti w strojach szlacheckich przygotowała krótkie scenki przypominające okoliczności uchwalenia tego doniosłego aktu prawnego. Była to prawdziwa lekcja historii.

Galeria zdjęć ...

więcej...

Wyjazd do Anielina.

23 Kwiecień 2012
Mjr Henryk Dobrzański -,,HUBAL’’
1897-1940
,,Hubalowa legendo, ptakiem poleć w kraj .
Sławę wróć poległym, żywym pamięć daj!’’
20 kwietnia 2012 roku przedstawiciele klas pierwszych z opiekunami panią Urszulą Wilkołazką, panem Łukaszem Sobaszkiem i panem Jakubem Wieczorkiewiczem uczestniczyli w spotkaniu w Anielinie upamiętniającym 72  rocznicę śmierci mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” .

więcej...

Wyjazd do Rumunii w ramach projektu Comenius

18 Kwiecień 2012
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie trwają przygotowania do trzeciego spotkania nauczycieli i uczniów z 5 krajów w Rumunii w ramach projektu Comenius. Są to przedstawiciele Francji, Włoch, Hiszpanii, Polski i Rumunii. Fundusze z Unii Europejskiej pozyskała nauczycielka języka francuskiego Pani Lidia Gruda, która napisała projekt. Spotkanie będzie trwało od 6 do 12 maja 2012 r.

więcej...

Występy taneczne naszej młodzieży w BCK.

16 Kwiecień 2012
Dnia 15 kwietnia 2012 r. w BCK wystąpiła młodzież naszej szkoły uświetniając i umilając spotkanie z okazji Światowego Dnia Inwalidy w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Uczniowie zatańczyli tańce towarzyskie : dostojnego poloneza i walca angielskiego . Są to uczestnicy koła tanecznego, które prowadzi pani Joanna Mendykowska. więcej...

II Edycja Konkursu Savoir - vivre`u

13 Kwiecień 2012
W dniu 12.04.2012r. w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, odbyła się II Edycja Konkursu Savoir - vivre`u w którym nasza drużyna w składzie: Konrad Małek – I Ti, Marek Nakonieczny – I Ti oraz Przemysław Zdybel – I TPs zajęła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszym gentelmanom.
więcej...

Re-cool-lekcje - trzeci dzień

05 Kwiecień 2012
  Wielka Środa to " Jest DUCH ŚWIĘTY - jest impreza" w wykonaniu Maćka, studenta ekonomii i teologii i lidera jednej z grup modlitewnych Lublina. Duch Święty jest Osobą, która rozmraża naszą wiarę, jest jak samolot, na którego wylądowanie w naszym sercu przygotowywaliśmy się przez trzy dni re-cool-lekcji.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl