AKTUALNOŚCI:

Dar krwi dla bliźnich …

05 Lipiec 2019
    We wtorek 04 czerwca 2019 r. odbyła się  trzecia już w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem naszej młodzieży. W poborze uczestniczyli również nauczyciele i absolwenci. Wśród nich byli zarówno ci, którzy po raz kolejny oddali honorowo krew ale również tacy, którzy zaledwie w tym roku ukończyli 18 lat i mogli pomóc innym. 
  W akcji udział wzięło 16 osób. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 14 osób. Młodzież,
nauczyciele i absolwenci oddali 6300 ml pełnej krwi! Ma to podwójne znaczenie, bowiem jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom. Pierwszy raz krew oddało czterech uczniów. Gratulujemy decyzji. To kolejna cegiełka szkolnej społeczności „Hubala” na rzecz najbardziej potrzebujących. W ich imieniu serdecznie Wam dziękujemy!

więcej...

Nasz młody strażak

05 Czerwiec 2019
   W dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. w Złotym Potoku, w województwie śląskim spotkali się najzdolniejsi młodzi strażacy w Polsce. Odbył się 42. Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do finału krajowego zakwalifikowali się zwycięzcy eliminacji wojewódzkich w trzech grupach wiekowych, razem 96 uczestników oraz 1 zwycięzca finału krajowego z ubiegłego roku. W turnieju wzięło udział 6 przedstawicieli województwa lubelskiego wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich – po 2 w każdej kategorii wiekowej. Jednym z reprezentantów naszego województwa był uczeń Rafał Sulowski.
      Oprócz zmagań turniejowych uczestnicy, w których nasz reprezentant otarł się o strefę finałaową, mieli możliwość skorzystania z wycieczki po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w trakcie której, zwiedzili zamki w Mirowie i Bobolicach, zostali oprowadzeni i wysłuchali ciekawych prelekcji w siedzibie Nadleśnictwa Złoty Potok. Niewątpliwą atrakcją turnieju była wizyta przedstawicieli Dąbrowskiej Sekcji Poszukiwawczo – Ratowniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkowicach; w sumie swoje umiejętności przedstawiły
3 zespoły ratownicze, w skład których wchodzą pies i jego przewodnik
. W programie nie zabrakło innych atrakcji. Wieczorem było kino plenerowe.
 
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
 
 
   Rafałowi dziękujemy za godne reprezentowanie naszego województwa w tym
i ubiegłym roku oraz życzymy Mu powodzenia w dalszym etapie nauki czyli studiach na Politechnice Lubelskiej


Galeria zdjęć ...

Piłka siatkowa plażowa

05 Czerwiec 2019
 31 maja na boiskach ZS im. ks. A Kwaitkowskiego w Bychawie rozegrana została Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Plażowej. Nasi uczniowie Kacper Budzyński i Łukasz Fijołek zajęli III miejsce. Gratulujemy naszym uczniom. Opiekun drużyny : Katarzyna Maciejczyk.

Galeria zdjęć...

Turniej Wiedzy o Powiecie Lubelskim

05 Czerwiec 2019

Dwudziestolecie powstania samorządów w tym Powiatu Lubelskiego stało się znakomita okazją do zaangażowania młodzieży szkolnej w głębsze poznanie historii, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, oraz ważnych inwestycji Powiatu Lubelskiego. W dniu 29 maja 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się Turniej Wiedzy o Powiecie Lubelskim.

więcej...

Kibicujemy podczas WC U20 w Lublinie

28 Maj 2019
W poniedziałek 27 maja 2019roku, grupa uczniów z klas I TI i I TPS z p. J. Mendykowską i p. R. Skoczylasem,  miała okazję uczestniczyć w sportowym wydarzeniu, kibicować i na żywo oglądać mecz Honduras : Urugwaj (0:2) na Arenie Lublin,  podczas, odbywających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA U- 20. 
 
 
 
Polska jest  gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA U-20, a jednym z miast gospodarzy tej imprezy jest m.in.  Lublin. Na lubelskim stadionie zaplanowano  dziewięć meczy.
Turniej rozpoczął się 23 maja i potrwa do 15 czerwca 2019 roku. Rywalizacja toczy się  w sześciu miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. Ogółem odbędą się 52 potyczki. Mecz otwarcia i finał rozegrano w  Łodzi, która będzie gospodarzem dziesięciu spotkań. Ogółem w turnieju zagrają 24 drużyny. W Lublinie odbędzie się sześć spotkań fazy grupowej, w których po trzy razy wybiegną na murawę zespoły walczące w grupach A i C. Te mecze zostaną rozegrane 23, 24, 26, 27, 29 oraz 30 maja. W kolejnym etapie rozgrywek na lubelskim stadionie odbędą się dwa mecze 1/16 finału - odpowiednio 3 i 4 czerwca, a z kolei 11 czerwca zostanie tu rozegrane jedno z dwóch spotkań półfinałowych. Finał zaplanowano na 15 czerwca, a dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się mecz o trzecie miejsce.

 Galeria zdjęć ...

Spływ kajakowy "Doliną Bystrzycy"

28 Maj 2019
27 maja 2019 roku uczniowie klas I i II TI wraz z paniami:  B. Długoszek, A. Korbą i J. Mendykowską uczestniczyli w  spływie kajakowym „ Doliną Bystrzycy” z Osmolic do Prawiednik.
Przygodę z kajakami rozpoczęliśmy przy starym młynie, za zespołem pałacowo - parkowym w Osmolicach. Po instrukcjach przewodnika dotyczących pływania kajakiem i zachowania zasad bezpieczeństwa, wypłynęliśmy na trasę  spływu. Bystrzyca na tym odcinku jest miejscami płytka i na ogól spokojna, ale  potrafi też zaskoczyć. Po drodze mieliśmy do pokonania  kilka ostrych zakrętów,  płytkie kamieniste lub mulaste dno, zwalone drzewa i połamane konary leżące na rzece. Atrakcji więc nie brakowało. Humory również dopisywały. Wymarzona na taką formę aktywności na łonie przyrody pogoda  grzejące słońce ,  lekki wiaterek  oraz  piękne widoki sprawiły, że już poczuliśmy się jak na wakacjach. Po 2 godzinach dopłynęliśmy do Prawiednik, gdzie na koniec naszej wyprawy,  zjedliśmy posiłek w tamtejszym „Barze pod Pstrągiem”.
Zachęcamy do takiej formy aktywności i  podziwiania piękna oraz walorów turystycznych naszej okolicy.

 Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl