AKTUALNOŚCI:

"Zbieraj nakrętki i pomóż chorym dzieciom"

28 Listopad 2012
 W tym roku Nasza Szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, bierze udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Zbiórka nakrętek to pomysł sprawdzony. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego. Pomóc. Warto przyłączyć się do akcji, bo w ten sposób można pomóc chorym dzieciom. Dlatego od ponad dwóch lat jesteśmy nakręceni na pomaganie.

Zanim wyrzucisz do śmieci pustą plastikową butelkę po wodzie mineralnej, soku czy środku chemicznym, odkręć z niej nakrętkę. Mniej śmieci, więcej radości! W prosty sposób możecie zmieniać świat na lepsze. Co zrobić? Zbierajmy nakrętki plastikowe, ze wszystkich opakowań. Nakrętki, które zbierzemy, Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia sprzeda firmie zajmującej się ich utylizacją. Uzyskane w ten sposób pieniądze, Hospicjum zagospodaruje na potrzeby chorych dzieci.

więcej...

„Zamień śmieci w radość chorych dzieci"

27 Listopad 2012
 „Zamień śmieci w radość chorych dzieci" - to hasło aktualnej akcji zbierania plastikowych nakrętek, dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. W tym roku Nasza Szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, bierze udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. W dniu dzisiajszym dyrektor szkoły Pan Jerzy Sprawka wraz z pracownikiem szkoły Panem Bogusławem Sobkowiczem, przekazali zebrane przez społeczność szkolną nakrętki dla Hospicjum.

więcej...

Wieczór Andrzejkowy w internacie

22 Listopad 2012

Mieszkańcy internatu wspólnie z wychowawczyniami: panią Anetą Cieślak oraz Moniką Stanicką przygotowali Wieczór Andrzejkowy. Była to wspaniała okazja do spotkania się przy obficie zastawionym stole. Wszystkie dania zimne i gorące przygotowała młodzież. Spotkanie to umilały atrakcyjne wróżby andrzejkowe. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich dyrektor szkoły pan Jerzy Sprawka.Galeria zdjęć ...

więcej...

Międzyszkolny konkus recytatorski poezji patriotycznej

21 Listopad 2012

19 listopada, po raz trzeci, odbył się w naszej szkole międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Wzięło w nim udział 40 uczestników z 8 szkół: Zespołu Szkół w Niedrzwicy Dużej, Gimnazjum w Tarnawce, Gimnazjum w Wysokiem, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza  Kościuszki w Bełżycach, Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego w Bychawie. Cieszymy się z tego, że z każdym rokiem zgłaszają swój udział w konkursie kolejne szkoły.  

więcej...

Nowy numer "HUBALnews"

19 Listopad 2012
Zapraszamy wszystkich do lektury ostatniego numeru gazetki szkolnej "HUBALnews". Życzymy wszystkim przyjemnej lektury!!!HUBALnews ....
więcej...

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości

12 Listopad 2012

 „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski.

W dniu 9 listopada 2012r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie z klasy IV i II technikum przypomnieli historię legionów i postać marszałka Józefa Piłsudskiego. W niedzielę 11 listopada przed uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny młodzież naszej szkoły w krótkim montażu słowno – muzycznym zaprezentowała poezję legionową. Po mszy złożono wieńce pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl