AKTUALNOŚCI:

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY

03 Kwiecień 2013

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY

Boast about your local area/ Werbe für deine nächste Umgebung

 

POCHWAL SIĘ SWOJĄ OKOLICĄ w języku angielskim lub niemieckim

 

 
Przygotuj prezentację multimedialną, folder reklamowy lub plakat związany z Twoim miejscem zamieszkania.


- prezentacja multimedialna (do 25 slajdów z krótkim opisem każdego slajdu w języku angielskim/niemieckim)

- folder reklamowy i plakat mogą być sporządzone w formie „papierowej” bądź elektronicznej

W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe dla laureatów (miejsca 1,2,3) i dyplomy uczestnictwa dla wszystkich zgłoszonych uczniów.

Termin składania prac do dnia 26.04.2013 do p. A.Korby.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

 

więcej...

Świąteczne ekspozycje w internacie

27 Marzec 2013
    W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi dbając o świąteczną atmosferę uczniowie mieszkający w internacie pod kierunkiem p. Anety Cieślak oraz p. Moniki Stanickiej wykonali piękne ozdoby świąteczne. Ekspozycja zawiera także prace wykonane przez Amelię i Maję Cieślak. Są one wyeksponowane na pierwszym piętrze w budynku internatu. Przybliżają nam wiosnę, która jest w tym roku bardzo ospała i nastrajają świątecznie.

Wychowawcy i wychowankowie Internatu ZSZ Nr1 życzą wszystkim ciepłych i radosnych Świąt Wielkanocnych!!!

Galeria zdjęć ...

'Danie dla Mola

27 Marzec 2013

  21 marca 2013 roku przedstawiciele naszej szkoły nietypowo powitali wiosnę, biorąc udział w 11 edycji wydarzenia literacko-kulinarnego z cyklu „ Danie dla Mola". Nauczycielka  języka polskiego  pani  Anna  Prajsnar  wyszukała  w książkach regionalnych smaków.

Panie Joanna Mendykowska, Katarzyna Maciejczyk, Urszula Wilkołazka, Barbara Długoszek, Agnieszka Siek podczas czwartkowego finału przygotowały  bulion z grzybów prababci Henryki, opisany przez Małgorzatę Kalicińską w "Powrotach nad Rozlewiskiem".  Pan dyrektor Jerzy Sprawka  podał przepis na łazanki i wspierał naszą drużynę w prezentacji dania. Towarzyszyła nam pani Jadwiga Grzesiak „dobry duch” naszej szkoły. więcej...

Jarmark wielkanocny Krzczonów 2013

18 Marzec 2013

  W niedzielę 17 marca 2013 roku na Jarmarku Wielkanocnym w Krzczonowie przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali ozdoby wielkanocne wykonane przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Stoisko z ozdobami zaaranżowały panie Joanna Mendykowska, Urszula Wilkołazka, Barbara Długoszek, Beata Krzysiak oraz pan Władysław Krzysiak. W trakcie jarmarku można było podziwiać tradycyjne pisanki krzczonowskie i występy zespołów regionalnych. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji świąt wielkanocnych.

Galeria zdjęć ...

Podaruj serce innym

14 Marzec 2013
     W  dniu 14.03.2013 roku zorganizowaliśmy Akcję Pobierania Krwi przeprowadzoną przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Uczniowie mogli oddać krew w budynku szkoły, gdzie zorganizowano mobilny punkt poboru krwi. W warunkach specjalistycznego ambulansu, w godzinach od 9:00 do 13:00 można było bezpiecznie podzielić się tym co drugiemu człowiekowi warunkuje niejednokrotnie "drugie życie". Zgodnie z oczekiwaniami od samego rana chętni gromadzili się przed wyznaczonym punktem poboru krwi.
więcej...

Dar krwi darem serca!!!

13 Marzec 2013
   "Bezpieczeństwo krwi zaczyna się ode mnie".

Krwiodawcą może być każdy zdrowy człowiek. Tylko wówczas oddanie krwi nie będzie szkodliwe dla organizmu, a pobrana krew lub osocze nie będą stanowić zagrożenia dla chorych.Nie wahaj się - podejmij decyzję.
 

 Przyjdź w najbliższy czwartek 

14 marca 2013r. o godz. 9:00 

do naszej szkoły:

  •   wypoczęty,
  •   po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku,
  •   z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem),
  •   dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.
  •  

 Dar krwi darem serca!!!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl