AKTUALNOŚCI:

25-lecie nadania imienia szkole

02 Październik 2013
   

27 września 2013r. obchodziliśmy szczególny dzień Patrona Szkoły, 25-lecie nadania imienia i sztandaru szkole. Uroczystość rozpoczęła się tańcem narodowym – polonezem w strojach szlacheckich w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Kolejnym punktem było złożenie kwiatów przez delegację uczniów pod tablicą pamiątkową Patrona Szkoły. Święto rozpoczął dyrektor szkoły witając dostojnych gości w osobach m. in. : Hanny Gołofit- Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym, burmistrza Bychawy Janusza Urbana, dyrektorów okolicznych szkół i instytucji oraz dyrektora seniora Naszej Szkoły Zdzisława Kawczyńskiego. Mszę świętą polową odprawił i wspaniałe kazanie na temat patriotyzmu wygłosił ksiądz Konrad Szlachta. Na koniec mszy odbyło się ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły.

więcej...

Danie dla mola

21 Wrzesień 2013
  06.09.2013r. w „Barze u Saszy” odbyła się 12 edycja „Dania dla Mola”. Drużyna naszej szkoły w składzie: J. Mendykowska, U. Wilkołazka, K. Maciejczyk, A. Siek, A. Prajsnar oraz J. Szpytma przygotowała kopytka wg przepisu z książki W. Hagena pt. „Długi weekend”.  Ta edycja obfitowała w dania kuchni śródziemnomorskiej m. in. mule, sałatka z pomidorów, ale były też bliny, jajecznica a na trawienie ziołówka, molówka itp. Wygrały przepyszne zrazy wołowe przygotowane przez szefa kuchni „Baru u Saszy”.
więcej...

Uczniowie z „Hubala” ratują życie!!!

18 Wrzesień 2013

   Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w dniu 18.09.2013 r. byli dawcami czerwonej kropli nadziei i propagatorami krwiodawstwa. Dołączyli do grona szlachetnej idei ratowania ludzkiego życia, kierując się myślą Jana Pawła IICzłowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

   Koordynatorem akcji był pedagog szkolny Janusz Sagan, który przeprowadził akcję informacyjną wśród uczniów. Akcja spotkała się z dużym zrozumieniem i zainteresowaniem wśród uczniów, bowiem chęć oddania życiodajnej krwi zgłosiło ponad 40 osób. Oczywiście część z różnych względów, np. choroby została wyeliminowana i nie mogła oddać krwi. Akcję poboru krwi prowadziło Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie.
więcej...

Profilatyka a TY

17 Wrzesień 2013
 

W dniu 13 września 2013 r. w sali konferencyjnej Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbyła się II Konferencja „Profilaktyka a Ty” pt. „Pokonać Smoka.” Ideą konferencji było promowanie mody na życie bez uzależnień wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz skierowana była do wszystkich osób, którym bliska jest idea twórczej profilaktyki.

   Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów – Justyna Kuna, Konrad Małek i Przemysław Zdybel wraz z pedagogiem szkolnym p. Januszem Saganem.

więcej...

Pokazy z fizyki

17 Wrzesień 2013
  Pokazy z fizyki są organizowane co roku  przez  lubelski oddział  Polskiego Towarzystwa Fizycznego Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej i trwają przez cały wrzesień. 11 września 2013 r. uczniowie klasy II Tps uczęszczający na zajęcia rozszerzone   z fizyki wraz z nauczycielem p. Wiesławem Olechem i wychowawcą p. Januszem Saganem udali się na 54. pokazy.

więcej...

Dar krwi darem serca!!!

12 Wrzesień 2013
 
"Bezpieczeństwo krwi zaczyna się ode mnie".

Krwiodawcą może być każdy zdrowy człowiek. Tylko wówczas oddanie krwi nie będzie szkodliwe dla organizmu, a pobrana krew lub osocze nie będą stanowić zagrożenia dla chorych.
Nie wahaj się - podejmij decyzję.
 

 Przyjdź w najbliższą środę 

18 września 2013r. w godz. 9:00 - 13:00

do naszej szkoły:

  •   wypoczęty,
  •   po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku,
  •   z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem),
  •   dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.
  •  

 Dar krwi darem serca!!!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl