AKTUALNOŚCI:

Piłka nożna halowa turniej mikołajkowy

5 Grudzień 2019

 
W miesiącu grudniu Samorząd uczniowski we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego przeprowadzili Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce nożnej. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn.

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach eliminacyjnych.

I miejsce klasa I TPS ( żółte tulipany) w składzie : Pawelec Michał, Sprawka Damian, Golan Jarosław. Woźniak Łukasz, Wojcicki Michał

Andrzejkowe wróżby i zabawy w "Hubalu"

29 Listopad 2019
 Dnia 29.11.2019 r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Z tej okazji Samorząd uczniowski przygotował wiele wróżb Andrzejkowych oraz inne atrakcje.

 Była to okazja do nie tylko dobrej zabawy ale także do tego aby wspólnie poznawać tradycyjne  święta  i obrzędy ludowe. Młodzież szkolna miała okazję do tego aby poznać czy też przypomnieć sobie o tradycyjnych zabawach (wróżbach), które od lat obchodzone są w naszym kraju.


     Galeria zdjęć ...

X Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

23 Listopad 2019
 22 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się X międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem :” Żadne miejsce nie powinno być milsze dla ciebie od Ojczyzny” Po raz kolejny odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego i Burmistrza Bychawy.
Wzięło w nim udział 34 uczestników -18 ze szkół podstawowych i 16 ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Swój udział w konkursie zgłosiło 13 szkół:
Szkoła Podstawowej w Bychawie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rodzimy Rohlandów w Żabiej Woli
Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach
Szkoła Podstawowa im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach
Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Prawiednikach
Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej
Szkoła Podstawowa im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej
Szkoła Podstawowa w Skrzynicach
 
Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach
Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa  w Piotrowicach
Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
Liceum Ogólnokształcące w Turobinie
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego w Bychawie

Recytacje oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych :szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

 
więcej...

Dzień Niepodległości

14 Listopad 2019

"Sztuką jest umierać dla Ojczyzny,
ale największą sztuką jest
dobrze żyć dla niej."

 13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Święto Niepodległości jest szczególnym dniem dla Polaków. W tym dniu Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. 11 listopada skłania nas do refleksji nad patriotyzmem. Musimy pamiętać, że patriotą jest się nie tylko podczas zagrożeń, ale jest się nim także, na co dzień, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski a także kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach.


Uroczystość tą przygotowali uczniowie klasy III TI/TUF Golan Michał, Kryk Michał, Nawłatyna Krzysztof, Piędzia Konrad, Pałka Michal, Milanowski Bartłomiej, Jaworska Aleksandra, Mełgieś Magdalena, Mączka Agata, Staszewska Kinga wspólnie z wychowawczynią p. Barbarą Długoszek. Gościnnie wsparli ich koledzy i  koleżanki z klasy IV TPS Jakub Sadło,  I TUF Moczybroda Magdalena, Wojtyła Ewelina, Kosidlak Martuna oraz I Tps Otylia Grobelna. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Andrzej Pietrzak. Dekoracja - p. Joanna Mendykowska.


 Galeria zdjęć - szkoła ...
Galeria zdjęć - gmina ...

Polska - Hiszpania

13 Listopad 2019
 We wtorkowe po południe grupa uczniów z klasy I TPS, II Ti, I Ti wraz z nauczycielami Katarzyną Maciejczyk i Joanną Mendykowską , udała się na Arenę Lublin aby dopingować reprezentację Polski kobiet w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy z reprezentacją Hiszpani. Dla naszej drużyny był to niewątpliwie jeden z najważniejszych meczy roku z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Co prawda zabrakło bramek, ale nie kibiców.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl