_________________________________________________


Procedury obowiązujące w szkole w związku z COVID-19

(kliknij, aby zobaczyć)


________________________________________________

 

AKTUALNOŚCI:

Szczepienia dla młodzieży

19 Maj 2021W poniedziałek, 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób, które ukończyły 16 rok życia. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16 roku życia. Dla tych osób e-skierowania będą wystawiane raz w tygodniu, w poniedziałki.

16 i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można zrobić to w domu. Dzięki wcześniej uzupełnionemu i podpisanemu formularzowi oraz zgodzie rodzic nie będzie musiał był obecny podczas szczepienia.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.

Więcej informacji o rejestracji na szczepienia dla 16- i 17-latków można znaleźć w komunikacie na stronie MEiN

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-szczepienia-dla-nastolatkow–rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-lat

 

Wsparcie uczniów w powrocie do szkół

16 Maj 2021

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, 
zachęcamy do skorzystania z wykazu materiałów edukacyjnych przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zawiera on publikacje i poradniki wspomagające rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów. Materiały te będą pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Znajdą je Państwo klikając na poniższy link:

Publikacje i poradniki wspomagające rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów...

 

Telefony pomocne przy trudnościach dzieci w powrocie do szkoły:
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od 12:00 do 02:00);
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży rodziców i nauczycieli : 800 080 222;
  • Infolinia dla Wychowawcy – telefon zaufania dla nauczycieli : 801 800 967 (poniedziałek, środa, czwartek : od 17:00 do 19:00);
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna: 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek : od 17:00 do 20:00; sobota : od 15:00 do 17:00

 

Broszura Powiatu Lubelskiego

12 Kwiecień 2021
  Specjalnie dla Ósmoklasistów i Rodziców Powiat Lubelski przygotował Informator Edukacyjny 2021/2022. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną!!!

Broszura ....

LITERACKI HUBAL

05 Marzec 2021Z okazji Światowego Dnia Pisarza oraz Dnia Kobiet, 2 marca  2021roku gościliśmy w progach Naszej Szkoły, w pracowni fryzjerskiej, emerytowaną polonistkę, pisarkę, Jadwigę Grzesiak.

Uczennice z klasy II technik usług fryzjerskich z innowacją ,,wizaż i stylizacja”, pod czujnym okiem Pani Agnieszki, wystylizowały naszą starszą koleżankę do rozmowy na temat jej twórczości. Przypominamy, że druga książka Pani Jadwigi zawiera epizody z życia Naszej Szkoły, legendy dotyczące nadania imienia, wędrówek  z młodzieżą po Roztoczu i opisy pięknego otoczenia ,,Hubala’’. Rozmówczyni podzieliła się z nami refleksjami na temat życia, szczęścia i sukcesu, doceniła zdolną młodzież Naszej Szkoły, przypominając, że w ,,Hubalu’’ nie ma czasu na nudę!

 Dziękujemy  nauczycielkom i uczennicom za wyjątkową atmosferę!
Galeria zdjęć ...

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

24 Luty 2021
  Zbiory biblioteki szkolnej powiększyły się o 125 książek. Wśród nich powieści obyczajowe, kryminały i fantastyka. Pozycje te to dar od Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie .Mam nadzieję, że wkrótce wrócimy do szkoły i będziecie mogli z nich korzystać.


Galeria zdjęć ...

Podsumowanie działań podjętych w ramach NPRC

23 Luty 2021
  Realizacja projektu w ramach rządowego programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  w naszej szkole dobiegła końca. Teraz czas na podsumowanie naszych działań. W sierpniu 2020 r. została podpisana umowa w sprawie udzielenia w 2020 r. wsparcia finansowego z dotacji celowej budżetu państwa organom prowadzącym szkoły oraz biblioteki pedagogiczne, w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wsparcie czytelnicze dzieci i młodzieży , w tym zakup nowości wydawniczych pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty a Powiatem Lubelskim. Technikum nr 1 w Bychawie otrzymało na ten cel 12000 zł. z budżetu państwa i 3000 zł. wkładu własnego Starostwa Powiatowego. Takiej kwoty na zakup książek nasza biblioteka nigdy nie otrzymała. Moja radość była wielka. Jeszcze większa gdy okazało się że nasza młodzież , jak ma dostęp do ciekawej literatury, jednak coś tam czyta …

Czytaj całość ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl