_______________________________________


_______________________________________
Wirtualne Dni Otwarte

 Z powodu zagrożenia epidemiologicznego musieliśmy odwołać nasze Dni Otwarte. Jednak mamy dla Was w zamian coś szczególnego - Wirtualne Dni Otwarte! Alternatywa dla naszych tradycyjnych Dni Otwartych!

Będziecie mieli możliwość wirtualnie pospacerować po szkolnych korytarzach, zajrzeć do naszych klasopracowni i odetchnąć pełną piersią poruszając kursorem po wybranych obiektach przyszkolnych.

Ponadto, chcemy Wam zaprezentować naszą ofertę edukacyjną, ponieważ wierzymy, że każdy z Was znajdzie u nas coś dla siebie! Gotowi? No to zaczynamy!

Wirtualny spacer po szkole (kliknij zdjęcie poniżej)
Oferta edukacyjna 2020/2021Technik informatyk z innowacją "Grafika i gry komputerowe"


Technik pojazdów samochodowych


Technik usług fryzjerskich z innowacją "Wizaż i stylizacja"


Wyjazdy i staże zagraniczne w ramach projektów unijnych
 

_______________________________________________

Ważne informacje w związku ze zdalnych nauczaniem

1. Każdy uczeń powinien co najmniej dwa razy dziennie sprawdzić w dzienniku elektronicznym jakie materiały zostały przygotowane do samodzielnej nauki (praca domowa w dzienniku elektronicznym).
2. Każdy uczeń powinien co najmniej dwa razy dziennie sprawdzać wiadomości w dzienniku elektronicznym.
3. Rodzice powinni wspierać i nadzorować czy ich dzieci wykonują zadane prace.
4. Jeżeli ktokolwiek z rodziców lub uczniów nie ma dostępu do dziennika elektronicznego proszę o kontakt: 815660045 lub mailowo:
majorhubal@wp.pl
5. Każdy nauczyciel powinien co najmniej dwa razy dziennie sprawdzić wiadomości w dzienniku elektronicznym.

 

_______________________________

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym

od dnia 11 marca 2020 r. do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze

w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie.

 
 
_____________________________________________
 
 
 

AKTUALNOŚCI:

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

11 Październik 2019
 Dnia 11.10.2019 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły. W głosowaniu wzięło udział 171 osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 18 kandydatów. W trakcie tajnego głosowania, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na 3 wybranych kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 3 było nieważne.

 

Komisja Wyborcza w składzie: Dominika Sprawka IV Ti, Natalia Depkiewicz IV Ti, Bartłomiej Milanowski III Ti oraz Szymon Rzycidło kl. II Ti czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. 

   Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego Pan Robert Skoczylas.

   Po przeliczeniu głosów członkami Samorządu Uczniowskiego na lata 2019/2020 zostali:

Otylia Grobelna - przewodnicząca

Król Wiktor – zastępca

Baran Piotr – członek

Bigos Łukasz – członek

Budzyński Kacper – członek

Kaźmierak Bartłomiej – członek

Kryk Michał – członek

    Nowo wybranym władzom Samorządu Szkolnego gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności !!!

Włoska przygoda zakończona ...

28 Wrzesień 2019
  Z Erasmusem w Europie” to kolejny projekt staży zawodowych realizowany w naszej szkole. Uczniowie „Hubala”, kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik informatyk i technik usług fryzjerskich wyjechali w 18-osobowej grupie, pod opieką dwóch nauczycieli do Spoleto. Okres stażu trwał od 09.09.2019 do 20.09.2019 r.   Po długiej i pełnej ciekawych wrażeń podróży samolotem, na trasie Warszawa Modlin-Rzym Ciampino, oraz dalej autokarem stażyści znaleźli się w Spoleto, by zakwaterować się w hotelu Arca. Następnego dnia przekwaterowani zostali do hostelu Casa di Ospitalita Nazareno, gdzie mieszkali przez dwa tygodnie. W pierwszym dniu pobytu odbył się krótki egzamin diagnozujący znajomość języka włoskiego a następnie udali się na wspólny spacer po Spoleto.

więcej...

Stypendium dla Kamila

26 Wrzesień 2019
 26 września 2019 roku pan Starosta Lubelski Zdzisław Antoń i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Lublinie Zofia Sieńko wręczyli stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia sportowe najzdolniejszym uczniom szkół powiatu lubelskiego.
 W gronie najlepszych i wyróżnionych stypendium Starosty Lubelskiego, znalazł się uczeń naszej szkoły Kamil Olesiński,  który uzyskał średnią 4,86 oraz wzorowe zachowanie za rok szkolny 2018/19.
Stypendium Starosty Lubelskiego przyznawane jest za każdy zakończony semestr w danym roku szkolnym. Stypendium naukowe wynosi 240 zł miesięcznie, natomiast sportowe za posiadanie II klasy sportowej - 180 zł. Stypendium Starosty Lubelskiego za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskane w II semestrze roku szkolnego 2018/2019 otrzymało 6 uczniów, a za szczególne osiągnięcia sportowe 4 uczniów.
Gratulujemy Kamilowi i życzymy kolejnych sukcesów w nauce .
Autorem zdjęć z uroczystości jest Starostwo Powiatowe w Lublinie.

Galeria zdjęć ...

Pomagamy innym ...

26 Wrzesień 2019
  W czwartek 26 września 2019 r. odbyła się  pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. W poborze krwi uczestniczyło troje nauczycieli /Anna Korba, Andrzej Pietrzak i Janusz Sagan/, uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Wśród nich byli zarówno ci, którzy po raz kolejny oddali honorowo krew ale również tacy, którzy zaledwie w tym roku ukończyli 18 lat i mogli pomóc innym. 
  W akcji udział wzięło 21 osób. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 17 osób. Młodzież, nauczyciele i absolwenci oddali 7650 ml pełnej krwi! Ma to podwójne znaczenie, bowiem jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom. Pierwszy raz krew oddało trzech uczniów. Gratulujemy decyzji. To kolejna cegiełka szkolnej społeczności „Hubala” na rzecz najbardziej potrzebujących. W ich imieniu serdecznie Wam dziękujemy!
      Jesteśmy dumni z tego, co robią nasi uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Koordynatorem wszystkich akcji krwiodawstwa jest pedagog szkolny pan Janusz Sagan.
    Następna Szkolna Akcja HDK odbedzie się 13 lutego 2020 r. Zapraszamy do udziału – ta forma pomocy jest bardzo cenna, a nic nie kosztuje.

Galeria zdjęć ...

Europejski Tydzień Sportu

26 Wrzesień 2019
  26 września 2019 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie klasy I TPS i II TI wraz z nauczycielami Katarzyną Maciejczyk i Joanną Mendykowską uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Europejski Tydzień Sportu  to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
Na początku wysłuchaliśmy  wykładu dotyczącego  zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, po czym wzięliśmy udział w zajęciach rugby, przeprowadzonych przez instruktora tej dyscypliny.
więcej...

Fit z HUBALEM

26 Wrzesień 2019
 24 września  2019roku w ZSZ Nr1 im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie, odbyły  się zajęcia fitness dla dziewcząt i kobiet pod nazwą  „Bądź Fit z „Hubalem” III zorganizowane w ramach V Europejskiego Tygodnia Sportu.

Tydzień ten miał na celu  zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl